Відлякувачі собак: відгуки про ефективність та досвід застосування

Відлякувачі собак: проблемна ефективність та особливості застосування

При підготовці статті було переглянуто багато форумів і близько сотні відгуків про роботу як промислово вироблених, так і аматорських відлякувачів собак, після чого весь цей матеріал було систематизовано та найбільш типові висловлювання представлені нижче. Схеми для бажаючих зробити пристрій власноруч можна знайти у статті "Відлякувач собак: огляд схем для виготовлення своїми руками".

В принципі, ідея такого пристрою не нова, адже існує звукова зброя, яке діє дуже ефективно, і відлякувач, що використовує ультразвуковий випромінювач, повинен працювати. Але для очікуваного ефекту потрібні досить потужні звукові хвилі. Чи випромінює такі хвилі крихітна коробочка розміром менша за мобільний телефон з маленьким слабким елементом живлення? Вкрай сумнівно. Через те схвальні розповіді на інтернет-сайтах про вражаючі приклади використання, коли собака, великий і агресивний вожак зграї бродячих псів, миттєво зупиняється, наче наштовхується на кам’яну стіну, крутиться на місці і кидається стрімголов навтьоки, з великою долею ймовірності можна вважати замовленими і проплаченими виробниками таких приладів.

Доречно тут провести аналогію з людиною, яку налякати може лише потужне, різке, неприємне і несподіване джерело шуму, що раптом з’явилось поруч.

Втім кращою альтернативою висловленим вище міркуванням є досвід практичного використання таких приладів. Читаємо!

Про промислово виготовлені прилади

Схвальні враження під гаслом "Ефективні, допомагають".

Направду, відлякувач - відмінна штука. У мене тітка листоношею працює в приватному секторі. Там у всіх собаки і не завжди адекватні: багато гуляють за межами дворів на вільному випасі. Відлякувач її ще жодного разу не підводив: навіть трапляється кавказець, скиглячи, відповзає в будку. Головне: купувати якісну сертифіковану річ, а не підробку в переході.

Мені допомагає, користуюся проти своїх і проти чужих собак. Свої, коли гавкають, дитині спасти не дають, з вікна висовуюся і натискаю, вони відразу по будках ховаються. Живу в приватному секторі, багато різних бігає, буває сусідські відв'язуються, один раз сусідку виручила, кавказець бігав біля її воріт, не давав додому зайти, чоловік вийшов з лопатою (на всякий пожежний), я з відлякувачем, натиснула на кнопку, - втік. Не знаю може вони не всі ефективні, у мене грім-250, червоненький такий, допомагає. Своїм спочатку розповідала, не вірили, казали, що їх ефективних не буває, довелося пару раз показати, загалом правда була за мною.

У мене є відлякувач собак екоснайпер LS-977F. Завжди ношу з собою. Хороша штука. Кілька разів доводилося застосовувати, стикаючись з недружелюбно налаштованими собаками. Користуватися дуже просто і зручно. Діяв по-різному: одні тікали, другі просто обходили мене і йшли далі. Так що річ чудова, дійсно допомагає. Але використовувати треба тільки за потребою.

Відгуки з лейтмотивом "Допомагають, але не завжди"

Я ДАВНО вже користуюся ультразвуковим відлякувачем собак. Проблема в основному під час ранкових пробіжок. У парку господарі чомусь дозволяють своїм гидким собакам гуляти не те що без намордників, навіть без поводів. Причому такі породи, як ротвейлер, наприклад ...

Так от, діє прилад не на всіх собак. На дворняжок - практично 100% -во. На домашніх - чим собака крупніша, тем слабкіша дія. Мій "улюблений" ротвейлер навпаки реагує агресивно на УЗ-відлякувач. Думаю, що причина в тому що, живучи з людьми, собаки втрачають чутливість до ультразвуку або вона слабшає ... Ще помітив, що з часом ефективність приладу падає (щось там у ньому "сідає" чи що) ...

Про ультразвуковий прилад DAZER 2.

Такий відлякувач був (та й є) у мого знайомого. У них в районі взагалі багато безпритульних псів, а він якраз їздить на велосипеді, і вже одного разу зазнавав нападу - але зміг виїхати від собак.

Тому, звичайно, подумав і вирішив цю штуку придбати. Все-таки коштує вона близько 2000-2500р, а, природно, спочатку сумніваєшся. А раптом не спрацює. Але у нього своя собака вдома є. Тому домовився з продавцем - якщо що, він наступного дня принесе здавати цей "чудо-прилад" назад.

В будинку собака на включення приладу зреагувала. Не скажу, що миттєво. Секунд 5 поводилась як звичайно, але потім стала озиратися і звалила в іншу кімнату і сховалася під ліжко.

Так що знайомий впевнився, що все в порядку і став тягати приборчик з собою. Висів він у нього на шиї. Але бувають моменти, яких просто не чекаєш.

Бродячий собака напала на нього різко і взагалі виринула з під землі. Та так, що він на своєму ровері не втримався і впав. Собака тут же не забула вчепитися в литкову частину ноги. Приборчик він включив, але, як і у випадку з домашнім вихованцем, реакція не була миттєвою. Тобто кілька секунд собака продовжувала агресивно намагатися порвати йому ногу. Потім кинула цю справу і почала потихеньку відбігати і облаювати його і знову відбігати і облаювати. Тобто вона не відразу змилася (як обіцяє виробник), а все-таки залишила за собою останнє слово. І бажання задати жару велосипедисту, лише зовсім небагато поступилося боязні ультразвуку.

Ох і проставив він тоді уколів від сказу. До речі, вже інший його знайомий підтвердив, що в плані дії проти скаженої собаки все взагалі складно. У такому стані вона запросто може наплювати на ваш прилад і все-таки вкусити. Глухій собаці теж він загалом по барабану - а таких також не мало.

Але все ж те, що він примушує тварину від вас піти - безсумнівний плюс. Все-таки шанси, наприклад, на порятунок життя дуже підвищуються. Тільки от, на жаль, миттєва реакція не забезпечена. Та й напад собаки теж може бути раптовим — отже відлякувач собак не панацея.

Негативна оцінка фахового користувача.

Поскаржився я власнику відлякувача собак на погане китайське виконання. Він мені відповів, що від того варіанту хоч собаки тікають. Інші відлякувачі вони просто підходять і облизують. Один такий облизаний відлякувач він мені і вручив. Ретельно його відмивши, я вирішив його препарувати. ... Подивився, що всередині ... На двох транзисторах зібрана благенька схема ... Потужності ніякої. Спробував налаштувати контур в резонанс з механічним резонансом випромінювача. Але домігся розмаху тільки в 25 вольт. Зовсім негусто. Собаки, облизуйте далі такий відлякувач!

Досвід застосування та рекомендації, як поводитись при нападі собак, від відвідувачів Форуму сайту http://radio-hobby.org

Якщо собака нападати на людей не навчена, то з мого досвіду, добре діє нахабний погляд в очі з упевненістю, що ти її зараз в землю увіб’єшь, з розворотом і парою кроків у її бік. Для вже битих собак - палиця або демонстрація підйому з землі навіть не існуючого каменю - і весь час дивитися їй в очі. Втім, це не підходить для жінок. Для них: несподіване відкриття автоматичної парасольки перед мордою і захист нею, упаковка з-під аспірину з дрібним тютюном + червоним перцем або "черемха", що в будь-якому випадку шокує собаку. Якщо собака бійцівська і без намордника - відразу ж пиши скаргу в міліцію, особливо, якщо ризикуєш своїм жінкою. Якщо ігнорують - доведеться шукати радикальне рішення.

Йдеться про диких вуличних собаках. Ультразвукові відлякувачі - я випробував півтора десятка. Абияк працював стаціонарний здоровенний відлякувач з живленням 220вольт. Решта ручні ніяк не впливали.

Оскільки тут немає в [цензура] собакоцілувальників, то можу сказати - петарда дуже добре працює як проти зграй, так проти одинаків. Електрошок - потріщати теж допомагає.

Від звуку розряду шокера, сам бачив, метрів за 40 - шавки відбігали миттю!

Електрошокер, думаю, найкращий захист, якщо не злякається іскри - отримає кілька кіловольт в морду ...

Особисто для мене це теж актуальна проблема - з роботи нерідко їду на велосипеді, шавки кидаються. Деяких наших працівників навіть кусали.

Загрозливий погляд і рухи тіла можуть бути застосовані, якщо собака одна, а якщо їх зграя на чолі з однією-двома суками, то ніякої шокер не допоможе. Тут або "черемха" або потужний ультразвуковик. Зброя не підходить, тому що з пневматики тільки роздратуєш, з "травми" по собаках - дороге задоволення, а з вогнестріл - потім запаришся рапорти писати. Але! Зіпсований одяг (це в кращому випадку) і уколи в живіт варті того, щоб говорити про ефективний захист себе і своїх близьких. Шокер, думаю, ефективний проти одинаків. А ось бійцівських і їх мандрівних нащадків краще обійти.

Підсумок сказаного

Якщо брати до уваги контекст наведених вище висловлювань, для прикладу, звертаємо увагу на сайт, де розміщені позитивні розповіді (відгук на сайті виробника таких приладів), і враховувати його, то все ж лейтмотивом більшості висловлювань буде теза про нестачу потужності у цих конструкцій для того, аби налякати собаку. Як сказав один дописувач, "щоб вистачило налякати, треба з собою автомобільний акумулятор тягати та й сам прилад повинен бути більшим". Тому напрошується наступний висновок.

Проти зграї кращий засіб - петарда.

Проти одинаків - електрошокер, потужний відлякувач собак, мелений червоний перець або інша їдка речовина в очі.

Comments

Коментувати

Обмежений HTML

  • Дозволені теґи HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.