Відлякувач кротів: конструкція та відгуки про ефективність

Ефективність та доцільність різних способів відлякування кротів

Для міського мешканця кріт - істота майже міфічна, десь є, але на очі не траплявся. Для дачника або селянина - майже така ж звична, як кішка або собака. Коли бачим ось таке - значить, поруч кріт:

Кротова_работа

Що ж, якщо руки не криві, можна зробити вібратор, гордо названий електромеханічним. Нижче наводиться опис його конструкції, схема, друкована плата (конструкцію розробив А.А. Титаренко, м.Київ). Комплектація звичайнісінька, знайдеться у кожного радіоаматора.

Опис_констукції_вібратора

Електрична_схема_вібратора

Друкована_плата

Конструкція_вібратора

Вигляд_готового_приладу

Словом, зробити нескладно, важливіше визначитися, а чи потрібно? Ось кілька відгуків про дієвість подібних, але вже заводських відлякувачів кротів.

Негативний_відгук_про_відлякувач_кротів

Схожий_відгук_іншої людини

Можлива_причина_неефективності_вібратора

Навіть погодившись з твердженнями про ефективність таких приладів, визнаємо, що вона в значній мірі визначається умовами застосування. А оскільки на побутовому рівні часто-густо спрацьовує позиція "моя земля - я її за свої кровні купив, потім поливав, а воно тут копати буде? Та ніколи! ", окрім вібраторів знайдено стільки різних способів боротьби з цими маленькими тваринами, що диву даєшся від такої винахідливості.

Способи боротьби з кротами

Перша реакція звичайної людини, що побачила свіжо викинуту кротом землю, дуже часто така:

- А що б йому таке зробити, щоб ця тварюка більше не копала?

І роблять. Дуже часто використовують шум та вібрацію. Купують промислові відлякувачі-вібратори або ставлять вітряки. Але вітряків та генераторів шуму на ділянці треба встановити досить багато, щоб отримати якийсь результат (в окружності радіусом 1-2, може три метри (залежить від грунту), крота не буде, а далі він вже копає, немов нічого і не робилося). Ось що можна зробити з пластикових пляшок (лопаті вирізаються по суцільній лінії і згинаються по пунктирній, залізний пруток встромляється в землю).

Відлякувач_кротів_з_пластикової_пляшки     Пляшка_на_прутку

Друге - запахи. Кротові ходи забивають ганчірками, просоченими гасом, рибними головами або зіпсованими яйцями. Гидливі кроти, як і люди, обходять це "ге" стороною і проробляють ходи неподалік від місця "екологічної катастрофи".
Третє - рослини. Існує уявлення, що кроти обходять стороною місця, де ростуть боби. Наче практикою це підтверджується, але у такому випадку ділянку потрібно обсадити бобами по периметру, щоб кроти на неї потрапили.

Це звичайні способи, а ось кілька екзотичних:

таблетки валідолу

Валідол_від_кротів

Мазь Вишневського

Мазь_від_кротів

Кішки

Кішки_можуть_змусити_кротів_піти

Кішки_засіб_від_кротів

Пляшки з-під шампанського

Пляшки_від_кротів

Апофеозом боротьби можна визнати таку переможну реляцію.

Смерть_кротам

Читаєш цей "апофеоз" і думаєш, а чи потрібно взагалі це робити? Не завжди кріт винен у збитках, нанесених урожаю, рослинам, ділянці. Це можуть зробити миші, капустянки, землерийки. Ось приклади типових помилок.
Це_не_кріт
На що резонна відповідь:

Це_не_робить_кріт
Так хто в чому більш винен?

Землерийка

Землерийка

Маленька тваринка (довжина близько 6 см, вага біля 10 грам) харчується комахами, знаходячи їх у верхньому шарі грунту, який в міру сил своїх розгрібає, і серед опалого листя. За добу з'їдає близько 15 грам комах. Рослини не їсть, тільки взимку через відсутність комах змушена поїдати зерно і насіння, що залишилися на землі з осені. Живе в нірці, під землею подібно кроту свої ходи не риє. В цілому - корисне (для людини! - у природи немає корисних і шкідливих, вони усі її творіння) звірятко.

Медведка (капустянка, вовчок, суничний рак)

Медведка

А ось це справжній ворог садівників і городників! Вона з'їдає все: дрібних комах, картоплю, помідори, салати, міцними щелепами перегризає кореневища рослин. Капустянка може бути справжньою винуватицею завданих збитків, у яких через незнання звинувачують крота або землерийку.

Кріт

Кріт

Невелике тварина (10-12 см довжини і 70-119 грам ваги) харчується комахами та іншими маленькими створіннями. Не їсть рослини! Людині зазвичай заважають підземні ходи, які кріт прокладає у землі. Житловими ходами кріт проходить до кормових місць своєї ділянки, кормові ходи використовуються як пастки для комах та черв'яків. А кротові купи землі з'являються там, де він не може землю ущільнити (де грунт і без того щільний) і змушений викинути на поверхню. Ось ілюстрація з Вікіпедії:

Система_ходів_крота

Може пошкоджувати кореневу систему рослин, але наскільки значна ця шкода - питання дискусійне. Цікава розповідь про роботу крота:

Кріт_рятівник

Чи можна з кротом жити мирно

Людина сильніша за крота. У війні до останнього патрона вона, безумовно, переможе. Питання, чи потрібна ця перемога будь-якою ціною. Після відгуків про відлякувачі кротів та обміну досвідом боротьби з ними поміркуємо над простими рішеннями проблеми і, можливо, знайдемо раціональне зерно.

Мирне_життя_з_кротом_1

Мирне_життя_з_кротом_2

Мирне_життя_з_кротом_3

Коментувати

Обмежений HTML

  • Дозволені теґи HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.