Сонячні батареї - відгуки про роботу та рекомендації по встановленню

Сонячні батареї. Відгуки, рекомендації ...

Плюси і мінуси використання сонячних батарей, відгуки власників сонячних батарей і рекомендації тим, хто хоче їх придбати - це предмет даної статті, написаної після предметного аналізу матеріалів різних форумів і інтернет-публікацій.

Спочатку уточнимо термінологію. Існує три типи сонячних систем.

  1. Системи, в яких сонячне тепло передається теплоносію (антифриз або вода), циркулюючому між бойлером - накопичувачем і сонячною панеллю, точніше сонячним колектором. Такі системи мають найбільше ККД, вартість працюючих тільки в літній час від 400-500 $, у працюючих цілий рік ціни від 1000 $.
  2. Системи, які гріють повітря, що проходить із приміщення через сонячний екран, після чого нагріте повітря надходить назад в приміщення. Такі системи застосовуються рідко.
  3. Сонячні батареї виробляють безпосередньо постійну електроенергію, яка накопичується в акумуляторах великої місткості і через перетворювач постійної електроенергії в змінну віддається споживачу. Вартість їх останнім часом істотно знизилася: до 1-3 $ на кожен Ватт. У Київського підприємства Квазар деколи можна купити панелі за акційною ціною - наприклад, продавалися сонячні батареї 110 Вт (монокремній) за ціною 1320 грн.

Причини уцінки:

  • можливі подряпини на рамі;
  • можуть зустрічатися пожовтіння на пластиковій підкладці (поза робочої зони панелі);
  • кремнієві елементи можуть відрізнятися по відтінку.

Виробник відзначає, що ці причини є суто візуальними і ніяк не впливають на продуктивність сонячних модулів (всі панелі тестовані і захищені 10-ти річною гарантією).

Відгуки користувачів про роботу сонячних батарей

(відгуки цитуються, виправлялися тільки кричущі помилки орфографії)

Типові відгуки

Перший відгук. Системи опалення, які перетворюють енергію сонця в тепло, досить ефективні, на відміну від фотоелектричних батарей. Чому? Собівартість низька, власне вся система складається з колектора і теплового акумулятора. Колектор - теплообмінник з затемненою пористою поверхнею закритий склом, це свого роду парник. Акумулятор тепла - ємність з теплоносієм, загорнута в теплоізоляційний матеріал. Ось і вся конструкція, собівартість її сотня доларів за кіловат отримуваної енергії. Обслуговування вона майже не вимагає, працювати буде тривалий час без ремонту завдяки своїй простоті. Тільки треба буде періодично змивати бруд з поверхні колекторів, раз на півроку приблизно. Повністю відмовитися від використання газу не дозволить, але дасть хорошу можливість заощадити на опаленні, ще раз повторюся, саме тому що у таких систем дуже низька вартість. Але !!! Те що пропонується на російському ринку продавцями такої техніки, це ж просто анекдот якийсь, ціни встановлені ними в десятки разів вищі за собівартість! Те, що повинно коштувати десять тисяч дерев'яних, пропонується купувати за кілька тисяч доларів!

Другий відгук

Я поставив собі на дачу невелику панель, обійшлася мені вона приблизно в 12 т.р, розглядав і генератор, але генератор шумить, а я на дачу їду якраз від шуму, батареї вистачає, щоб зарядити нетбук, в будинку повне освітлення, освітлення робив сам зі світлодіодних світильників "ера", де в одному світильнику 4 діоди, на бруску 4 світильника = 16 світлодіодів, всього в будинку в цілому 50 світлодіодів, плюс іноді від акумулятора харчується низьковольтний насос (12В), який подає воду з колодязя, інших споживачів немає. Акумулятор свинцевий, догляду не вимагає.

Третій відгук

Я живу недалеко від Котласа (північ). Купив у квітні дві сонячні панелі по 250Вт монокристалічні, контролер 20А, акумулятор гелевий 150 ампер / год та інвертор на 1 кВт. 10-го квітня встановив і досі політ нормальний. Працює холодильник (маленький), телевізор + супутник 3 години в день, освітлення 5 ламп енергозберігаючих (хочу замінити на діодні), музичний центр, насос малюк не кожен день. На все вистачає. Взимку живу в міській квартирі, тому завдання освітлення взимку не стояла. Але думаю, що для зими треба було б брати мінімум чотири сонячні панелі і два акумулятори по 200 а / г.

Четвертий відгук

У мене 2 модуля по 75 W і 2 автомобільних акумулятора по 90 ампер / год плюс трансформатор на 1500 W (перетворює 12V в 220V). Для освітлення будиночка, веранди, кухні, туалету, майстерні та дільниці (8 соток) користуюся тільки LED лампами по 1 W на 12V. Підсилює світло відповідний дзеркальний плафон (або можна просто CD диск примостити). Від 220V працюють 3 фонтани, фільтр для очищення ставка і також є роботи з ел. дрилем, чавило та ін. З листопада по березень нас там не буває, а в літній час цілком достатньо. Наприклад, фільтр працює через день по 8 годин, а ввечері ще й світло скрізь. Набирає швидко. Звичайно, для газонокосарки, насоса для поливу цього замало (для моїх потреб), так на це є бензинокосарка і бензиновий насос.

П'ятий відгук

Для освітлення дачного будиночка, ділянки та альтанки нам треба:

5 метрів надяскравих світлодіодної стрічки - 20 доларів;

сонячна панель 100 Вт - 100 доларів;

контролер заряду 10А - 20 доларів;

акумулятор 26 А / год - 65 доларів;

кабель - кому скільки треба, нехай буде бухта ШВВП 2х2.5 100м, 60 доларів.

Разом: 265 доларів, і у нас все своє, все безкоштовно (погодьтеся, це не сотні тисяч доларів при дурному підході не з того боку). Найбільше розчарування настає саме в момент остаточного підрахунку - ця система ніколи себе не окупить. Через 5 років доведеться міняти акумулятор, через 20 років панель, через тиждень захочеться підключити ще телевізор / радіо / ноутбук / планшет і доведеться додавати акумулятори та панелі.

Про плюси використання сонячних батарей говорить наступний відгук (схоже від продавця сонячних батарей).

Фотоелектрична (сонячна) батарея, термін експлуатації необмежений (не шумить, не пахне, не треба тягати каністри, міняти масло і окупає бензогенератор за три роки. Ви слухаєте птахів, на горе гусені, і не вдихаєте СО2).

Згадайте звичайний калькулятор - він працює і при мінімальній освітленості. Також і сонячна батарея, від світанку до заходу, «мовчки» робить свою справу. Хоча ККД, в похмуру погоду, природно нижчий, ніж в сонячну.

Ел. енергія у Вас в будь-який момент часу, а не тільки при роботі генератора, заведеної з сорок восьмої спроби, і торохтливого на радість Вам і сусідам. У Вас завжди заряджені: шуруповерт, телефон, камера та ін. Легко встановлюється найдешевша автосигналізація і Ваше достаток «погано-бідно», але охороняється.

Одна сонячна батарея забезпечує необхідне освітлення, роботу невеликого телевізора, водяного насоса, тріммера. А з установкою і підключенням впорається будь-хто, хто навчався в школі.

У батареях застосовано загартоване, текстуроване скло, яке не відображає промені, дозволяє зібрати більше на 15% розсіяного випромінювання, і ігнорує будь-який град, якщо він не з карабіна.

Чому 220 ?, адже багато з електроприладів є на 12 вольт, і часто вони дешевші. Це холодильники, енергозберігаючі лампи, водяні насоси, кондиціонери і т.д. Загляньте в автотовари, там електропледи і кип'ятильники, вентилятори та переноски, підсвічування, компресори (гостям матрац накачати, м'яч, колесо). Не кажучи вже про зарядку стільникового телефону і прикурювача.

Більшість РК-телевізорів «живиться» саме такою напругою, не кажучи вже про автосигналізацію, яка є найбільш надійним і економічним варіантом охорони.

Особливо слід звернути увагу на «банне» освітлення, де «220» просто небезпечні, хоча галогенні лампи, на 12 вольт, яскравіші і економічніші за звичайні.

Погодьтеся, недоцільно використовувати інвертор там, де немає гострої необхідності, адже він споживає не менше 10% енергії, що отримується!

Відгуки, де говориться про мінуси використання сонячних батарей

Перший відгук

Покупка буде невигідною, тому що електроенергія в Росії (слава Чубайсу) коштує в порівнянні з Європою дуже дешево. А ось сонячні батареї коштують дуже і дуже недешево, плюс монтаж її та підключення всіх систем до неї, теж варті порядних грошей. Батареї попросту не принесуть вам вигоди, але стануть дуже великою статтею витрат у бюджеті. До речі, їх треба періодично обслуговувати.

Другий відгук

На даний момент економічної вигоди немає! Це перевірено. Витрати не окуповують себе. Трохи вигідніший вітрогенератор, але і він не альтернатива електриці за умови вільного до неїдоступу. Проблеми: батареї потрібно періодично очищати від пилу і бруду, акумулятори потрібно обслуговувати і тримати в спеціальному приміщенні, необхідно встановлювати пристрій сполучення з існуючою мережею. Тому, якщо вам на дачу потрібне світло - спробуйте бензиновий або дизельний генератор.

Відгуки, де робиться спроба підвести підсумки і позначити перспективу використання сонячних батарей

Перший відгук

Хочу поділитися інформацією з експлуатації сонячних батарей: по-перше, потрібно розуміти для яких цілей їх встановлювати. Якщо це будівля з великою кількістю енергоспоживаючих приладів, то захід буде досить витратним. Якщо ж потрібно покрити енергоспоживання одного котеджу (приватного будинку), то в принципі це не дуже дороге задоволення на сьогоднішній день. Тим більше, що сонячні батареї можна встановлювати паралельно з вже існуючим підключенням до центральної електромережі. Тобто частину енергоспоживаючих приладів живити від центральної мережі (як правило, це прилади з великим енергоспоживанням), а частину від сонячних батарей. Необхідну кількість батарей можна розрахувати виходячи із загального енергоспоживання будинку за добу. Наприклад, загальне споживання становить 5000кВт, потужність однієї батареї наприклад 220Вт (випускають у діапазоні від 5 до 230), коефіцієнт сонячної інсоляції 5:00 (для середньої смуги Росії (що це таке допоможе Вікіпедія)).

220 * 5 = 1100 (Вт * год)

5000: 1100 = 4.5 = 5 (штук)

По-друге, крім самих батарей, необхідно супутнє їм устаткування: акумуляторні батареї, конвертор, інвертор і з'єднувальні дроти. Кому цікаво, можу докладніше про це написати.

Ну і, по-третє, слід нагадати, що ціни на електроенергію неухильно зростають з кожним роком. А з сонячними батареями ми отримуємо якусь незалежність від держкорпорацій на майбутнє. Терміни експлуатації сонячних батарей складають приблизно 25-30 років, і залежать від регіону експлуатації та матеріалів з яких вони виготовлені.

Другий відгук

А я недавно чув, що десь за кордоном людям держава безкоштовно встановила на даху сонячні батареї. Причому, якщо ви не використовуєте всю енергію, то можете її продавати назад державі. Багато людей здивувалися, коли в рахунку було зазначено, що їм ще й винні за електроенергію. Цікаво, у нас коли-небудь буде так ?!

Третій відгук

Сонячні батареї в роботі я перший раз побачила років 15 тому і як не дивно - в Сибіру, ​​де морози взимку досягають -40 градусів. У житлових будинках не бачила, а от у будівлях офісного типу, коли господар не хоче мати додаткових витрат з утримання та обслуговування будівлі, сонячні батареї успішно працюють і в приміщеннях дійсно тепло. У тому регіоні близько 300 сонячних днів у році. Тому сонячні батареї з успіхом застосовуються "просунутими" власниками будівель для обігріву приміщень. Причому, сонячні батареї застосовуються не як альтернативний варіант отримання енергії, а як основне джерело тепла. А ось в Ізраїлі, де мені часто доводиться бувати, відвідуючи своїх родичів, сонячними батареями обладнані всі громадські будівлі та житлові будинки. Ні в одному будинку або квартирі не бачила звичних для нас батарей опалення, майже у всіх будинках - або «тепла підлога» або «теплі стіни». А енергії сонця вистачає, щоб у домі завжди була гаряча вода. Якщо день похмурий (що буває дуже рідко), то воду до потрібної температури гріють ТЕНами.

Четвертий відгук

В Італії сонячні батареї ставить держ. організація за свій рахунок, ви використовуєте безкоштовно ту частину, яка вам необхідно, решту забирає і перерозподіляє держава. Оскільки власником батарей залишається ця держ. організація, ви дохід не отримуєте, але і витрати на опалення і світло дорівнюють нулю. У нас друзі таку систему поставили, дуже задоволені. Тим більше, що газ в Італії влітає в отаке .. євро.

Інформація до роздумів (дані за 2012 рік)

Німеччина встановила новий рекорд в галузі альтернативної енергетики. Сонячні електростанції країни досягли такого рівня вироблення енергії, який можна порівняти з результатами роботи на повну потужність 20-ти атомних електростанцій.

Контрольні вимірювання проводилися фахівцями в полуденний час в п'ятницю і суботу і показали, що сонячні станції виробили 22 гигаватта електроенергії на годину. Це майже половина всієї електроенергії, споживаної в Німеччині в полуденний час.

Торік уряд Німеччини вирішив відмовитися від будівництва АЕС - після катастрофи на японській станції «Фукусіма-Даїчі», викликаної землетрусом і цунамі. До 2022 року в Німеччині повинні бути зупинені всі нині діючі атомні електростанції.

Відгук підводить підсумок сказаному

Сонячні панелі використовуються там, де немає електрики зовсім або воно дуже дороге (наприклад, в Україні, підприємства платять у 5 разів дорожче за звичайних споживачів і у них є ліміт, понад який тариф виростає в 20 разів).

Це автономія і незалежність. Ви не залежите від природних лих, від примх енергопостачальної компанії.

Це модно, це красиво і стильно. Можна себе заспокоїти ще тим, що зарядивши мобільник, ви не спалили тонну нафти :).

P.S. Щоб здешевити систему можна використовувати будь-який старий непотрібний акумулятор. Не обов'язково брати 5 метрів надяскравої стрічки, можна й звичайної на 120 діодів або на 60 діодів і не завжди треба 5 метрів. Не вмикайте освітлення на всю ніч, економте!

P.S.S. Панель не треба ставити на дах, можна в городі чи на стіні - практично вертикально. Це буде ще краще, адже взимку сонце «ходить» низько і краще робити систему під зиму, влітку і так придавить.

P.S.S.S. Не прагніть збирати систему на величезних панелях 200-300 Ватт. Різниці між ціною за Ватт між 100 і 200 немає, а от вітрило у вас на стіні буде досить таки велике і важке, як би не відірвало чого. Імхо, краще дві-три «сотки», ніж одна велика панель.

Для перегляду рекомендацій клацніть на цифрі 2.

Рекомендації по встановленню сонячних батарей для тих, хто вирішив їх придбати

Кріплення сонячних батарей здійснюється за допомогою локерних самонарізів або різьбових з'єднань в будь-якому зручному місці алюмінієвої, профільної рамки.

Орієнтувати сонячну панель намагайтеся строго на південь. Саме з півдня приходить максимум «фотонів», що проходять атмосферу під прямим кутом з мінімальними втратами.

Перебуваючи на сході або заході, сонячна енергія проходить атмосферні шари по діагоналі, зі значними втратами. Людське око протягом дня адаптується і йому здається, що сонце світить однаково вранці, вдень і ввечері. Насправді різниця в освітленні значна. Це підтвердить Вам будь-який фотограф. Тому кут установки відносно горизонту для цілорічного використання повинен збігатися з паралеллю. Для Санкт-Петербурга це 60 градусів. Добре якщо є можливість змінювати кут, хоча б два рази на рік, навесні зменшують до 45 °, а восени збільшують до 75 °.

Встановлювати систему стеження систему за сонцем, недоцільно, тому що її вартість близька до ціни трьох сонячних батарей, а ефективність вона підвищує на 40%, і збільшує ймовірність відмови в силу вітрильності при поривах вітру. Іншими словами, дешевше і спокійніше поставити дві сонячні батареї.

Якщо Ви встановлюєте сонячні батареї на плоску покрівлю (рубероїд, жесть), намагайтеся підняти сонячну батарею хоча б на кілька сантиметрів. Так, щоб знизу "продувало". Якщо на хвилясту (ондулін, шифер), це необов'язково, хоча не зашкодить.

Ідеальний варіант, якщо скат даху плоский і орієнтований на південь. У цьому випадку на скат прикручуються в розмір сонячного модуля два куточка, з виносом над коником близько 70 см, і на куточках закріплюється модуль вище коника так, щоб між коником і сонячним модулем було 15-20 сантиметрів.

Аналогічним чином можна вчинити, звісивши сонячну батарею на куточках нижче ската даху, що є кращим вибором. У випадку з хвилястим дахом замість куточка застосовуються труби відповідного діаметру.

Якщо Ви встановлюєте сонячні батареї на фронтон, то бажано пофарбувати його і звиси даху в світлі тони. Це збільшить кількість відбитого, розсіяного випромінювання і знизить нагрівання в зоні сонячної батареї. Також це вбереже стіни Вашого будинку від значних температурних перепадів день / ніч, які не збільшують довговічність будови.

Сам сонячний модуль слід розташовувати горизонтально, що знижує різницю температур верх / низ в два рази, в порівнянні з вертикальним розташуванням. Зниження температури на кілька градусів суттєво впливає на ККД сонячних батарей. Навіть один відсоток потужності за сезон виходить істотним.

Намагайтеся встановити сонячну батарею на максимально освітленому, незатемненому, провітрюваному, світлому місці. Сонячна панель перетворює і відбите, розсіяне світло, причому тильна сторона теж активна.

Якщо у сніговому полі встановити сонячний модуль, він перетворює більше на 35--50% енергії, відбитої від снігу на тильну сторону. В результаті Ви отримаєте потужність вищу, ніж заявили виробники сонячних батарей.

Солнячна-батарея-вкрита-снігом

На наступному фото модуль спрямований на захід, сніг майже не затримується, завдяки простору для вітру і відсутності упору знизу. А ось жорсткість кріплення залишає бажати кращого.

Сонячна-батарея-встановлена-правильно

Найменше електроенергії сонячні батареї в нашому кліматі виробляють восени, коли світловий день скоротився, а сніг ще не випав.

Тут впливає і характер місцевості. Сніжне поле відбиває до 90% сонячних променів або розсіяного випромінювання. Кут встановлення сонячних батарей в таких умовах відповідає географічній широті, мінус 15 - 20 градусів.

А ось щільна забудова або ліс практично не відбивають сонячне світло. Тому в такій місцевості доцільно збільшити кут нахилу, з метою взяти відбите світло неба і хмар.

Сонячна-батарея-на-даху

Тут модуль над верандою необхідно підняти вище і зменшити кут нахилу (на знімку він дорівнює 55 градусам). Влітку звіси над фронтоном обмежують освітленість ранковими і вечірніми променями сонця, що дещо компенсується висотою сонцестояння.

У статті переважно використані матеріали наступних інтернет-ресурсів

http://forum.rmnt.ru

http://super-alternatiwa.narod.ru

Comments

Имхо, но бензин/дизель это краткосрочное решение, запасы нефти не бесконечные, а вот солнце будет светить еще долго. Поэтому если позволяют финансы, лучше вложится в солнечную энергию. Тут https://stem.if.ua/ кстати пару статей на эту тему было

Извините если глупый вопрос. Есть большая территория на которой хотели бы установить панели, но вычитала в статье  что для зеленого тарифа панели нужно устанавливать на крышу дома, гаража или навеса своего как я поняла. Так вот, статья уже староватая. Изменилось ли что-то с тех пор или все так как написано? благодарна за любой ответ

Шикарная вещь между прочим, но дороговато обойдется. Но если ваши родные не против, то можно и принять их точку зрения во внимание. Может они заметят со стороны то что вы не заметили.

Коментувати

Обмежений HTML

  • Дозволені теґи HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.