4 способи захисту від комара своїми руками

Знання та умілі руки - найкращі способи захисту від комара

Найпростіше, звичайно, комара своїми долонями приплеснути, але це той випадок, коли супостат бере своє не вмінням або силою, а числом. Можна весь вечір плескати, а менше цієї нечисті не стає. Потрібно мозкові звивини напружити та віковий досвід залучити, щоб посидіти увечері спокійно, чаю попити і не годувати при цьому кровопивців своєю кровиночкою. Ось про те, як від цієї гидоти позбутися та які засоби від комарів існують, і говорити буду.

В Інтернеті багато всякого начитатися можна, для прикладу наводжу дуже популярну конструкцію пастки для комарів:

Безпечна_ пастка_для_комарів

Почитали, поміркували, здається, має працювати. Отож мало б бути так: набрали висоту і одразу в пастку, але, чомусь здається, спочатку вони разів десять тебе вкусять . А для підтвердження здорового скепсису живий відгук людини, котра в цю конструкцію повірила:

Відгук_про_пастку_для_комарів

Тому будемо розумнішими і пошукаємо порад людей, котрі свої поради випробували у житті. Почнемо дещо здалеку.

Доступні засоби боротьби з комарами

Порада мудрої людини про найперший засіб боротьби з комарами.

Птахи_допомагають_боротись_з_комарами

З мудрою людиною не можна не погодитися. Немає лютіших ворогів у комах, ніж птахи, що їх поїдають, а ворог мого ворога - мій друг. Та й прокидатися під веселі пташині співи значно приємніше, ніж під невмовкаюче комарине гудіння.

Розповідь бувалого про те, як не потрібно розводити комара своїми ж руками.

Що потрібно комару для розмноження? Правильно, вода! Тому, якщо бачите біля будинку або дачного будиночку ємності з водою - вони і є комарині розплідники, зазвичай в них сила-силенна комариних личинок. Бочки з дощовою водою, пластикові пляшки, автомобільні шини, складки поліетиленової плівки - все це добро потрібно від води звільнити. В крайньому випадку - капнути трішки олії машинної, вона розтечеться і створить плівку масляну на поверхні. Адже живе цей дріб’язок комариний у воді, але дихає ж повітрям! Масляна плівка комариним личинкам дихати завадить і ряди кусючих супостатів вони поповнити не зможуть. У проточних канавах і ставках інше допоможе - будь-яка риба цю живність поїдає! Потрібно лише пустити у воду кілька будь-яких рибних мальків. І більше нічого не потрібно робити!
Біда лише - комарине воїнство жертву може відчути за кілька кілометрів. Тому прийшла черга звернутися за допомогою до рослинного світу та перш за усе до рослиннних засобів від комарів.

Рослини - помічники

Грецький горіх

Благословен той будинок, біля якого росте волоський горіх! І повітря біля нього здорове, і плоди для здоров'я дає корисні. А листя від комарів захиститися допоможе. Нарвати листя з черешками, покласти під стіл, на стіл у вазу з водою, на підвіконня - жоден комар носа в кімнату не суне. Погано тільки, що не всім людям запах листя горіха до душі. Годину-другу подихати - це добре, але кожен день ... Коли так - будемо шукати інший засіб.

Полин

Можна зібрати полин - вона росте усюди - і просто розстелити в кутках кімнати, але простіше скористатися маслом полину.

Полин_захищає_від_комарів

Найкраще промазати маслом полину ободок кватирки і вікна. Щоб спати без комарів - нанести на бортик ліжка, що біля голови, і той, що біля ніг.
Стверджують, що ефірна олія полину стимулює діяльність мозку, але запах полину, знову-таки, сподобається не всім. В усілякому випадку, вагітним і епілептикам воно протипоказане. А тому згадаємо про іншу корисну рослину.

Герань

Будинок, у якому (добре б в кожну кімнату!) багато герані, оточує невидима хмара її аромату, з яким комарі не хочуть мати нічого спільного - облітають стороною. І це добре!
Погано лише, що такий будинок з собою не візьмеш, а комарі - вони влітку всюдисущі. Потрібно також дещо, що носиться ...

Ванілін

Найпростіший і дуже ефективний засіб - розчинений у воді порошок ваніліну. Отриманий розчин наноситься на неприкриті одягом частини тіла - і комарів немає, полетіли геть усі!
Не вірите? Читаємо газету «Амурська правда», № 126, 2014 рік. Кому, як не мешканцям Сибіру, знати способи боротьби з комариним воїнством.

Ванілін_проти_комарів

Але! Звертаємо увагу - у наступномі відгуці мова про натуральну ваніль, а не синтезований ванілін!

Ванілін_проти_комарів_2

Почитали, посміялися і подумали:
- А чи не можна від комара своїми руками зробити щось, що захистить без допомоги рослин?
Не може бути, щоб не було! Мій дім - моя фортеця! Немає в ній місця комару!

Саморобна електромеханічна пастка для комарів

У фаховому радіоаматорському журналі “Радиоконструктор” розповідалося про дуже просту конструкцію пастки для комарів. Своїми руками зробити її зможе кожен. Ось малюнок:

Засіб_від_комарів_своїми_руками

Принцип роботи такої конструкції заснований на припущенні, що комарі летять на світло. У цій конструкції світить і приманює комарів невелика електрична лампочка, що висить на сталевому дроті. Корпусом служить картонна коробка з-під фруктового соку (верх відрізаний, дротова ручка закріплюється в двох прорізаних бічних отворах). До нижньої частини пакету прикріплений електровентилятор (можна від комп'ютерного блоку живлення), який втягує повітря від лампи в марлевий мішок, що тримається гумкою для волосся.

Така пастка підвішується у віконному отворі або біля кватирки, комарі підлітають до лампочки і затягуються повітряним потоком в корпус, а потім в марлевий мішок, звідки вже не вибратися. Час від часу пастку слід очищати від комах, що до неї потрапили.

Все геніально просто, потрібно лише, щоб комари підлітали до лампочки. А вони, паразити, якось до цього не дуже прагнуть...
У комарів безліч детекторів! Вони вловлюють інфрачервоне випромінювання, запах поту, вуглекислий газ від дихання. Комарі, а точніше комарихи реагують на сукупність сигналів, які показують їм, що поруч теплокровна тварина. І максимально сильно реагують на запах поту.
 
То може усе ж хтось знайшов ефективний прилад або порадить радикальний засіб для винищення комарів? Агов, майстри, відгукніться!

Коментувати

Обмежений HTML

  • Дозволені теґи HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.