Сонячний трекер

Як я зробив сонячний трекер своїми руками

В наш час сонячні елементи і сонячні батареї дедалі частіше використовуються як джерела живлення. Але сонячні панелі виробляють набагато більше енергії, якщо вони постійно наведені на сонце, ніж тоді, коли вони перебувають у фіксованому положенні. Для цього потрібен сонячний трекер - поворотний механізм, котрий змінює положення сонячної батареї відповідно до положення сонця.

Цей матеріал є вільним перекладом англомовної сторінки Майка Девіса (Mike Davis) про виготовлення сонячного трекера своїми руками. Майк Девіс розповідає.

Виготовити сонячний трекер своїми руками можна. Ви теж можете це зробити.

sonyachnyy_treker

Ось мої сонячні батареї на сонячному трекері, для виготовлення якого я використав старий антенний ротатор, куплений мною за 15$.

korobka_rotatora

Ось коробка з-під антенного ротатора. Коробка потерта, але пристрій всередині був ще новий і загорнутий в оригінальний пластик. Це старий виріб на основі технологій 1960-их років. Людина купила блок новим, але ніколи не використовувала його. Він був у коробці в гаражі протягом багатьох десятиліть, поки господар нарешті вирішив позбутися його і віддав у комісійний магазин.

В основному я просто викинув майже всю електроніку блока, зберіг тільки те, що мало відношення до приводу двигуна, і приєднав свою систему управління. Детальніше про це буде мова нижче.

Перш за все потрібно було придумати спосіб кріплення приводний двигун і сонячної батареї. Я вирішив зробити систему стеження, яка була б простою, недорогою, і легко розбиралася для транспортування. Це було зроблено в основному з дерев’яних брусків 2x4 і стандартних фітингів, скріплених болтами.

osnova_trekera

Це пристрій був розроблений, щоб бути портативним: легко розбиратись і легко знову збиратись за допомогою лише кількох інструментів. Ядро блока складається всього з п'яти основних структурних частин: північна, південна, обертовий вузол, і дві дужки, щоб тримати все разом.

Конструкція сонячного трекера

Перед використанням в природних умовах базовий блок трекера буде вирівняним по осі схід-захід і осі північ-південь (за допомогою компасу).

pivnichna_storona_trekera

Ось фото північної сторони трекера сонячних батарей. Вона має 48 дюймів в ширину біля основи і 43 1/2 дюйма у висоту. Майте на увазі, що ці розміри правильні для використання в 34,6 градуса північної широти. Якщо ви значно далі на північ або на південь, то вам потрібно змінити розміри цієї частини. Детальніше про це нижче. Боковина виготовлена з брусків 2x4, нарізаних і склеєних. Зверніть увагу, що є дві маленькі ніжки внизу. Вони допомагають вирівняти пристрій при його встановленні. Проміжок між вертикальними брусками 2x4 дорівнює товщині бруска (близько 1 1/2 дюйма).

pivdenna_storona_trekera

Ось фото південного боку трекера сонячних батарей. Ця сторона має 24 дюйми в ширину і 13 1/2 дюйми у висоту. Вона також зроблена з брусків 2x4, приклеєних і прикручених. Ця частина також має маленькі ніжки, щоб допомогти у вирівнюванні усього блоку при встановленні. Ця частина, ймовірно, є більш-менш універсальною і працюватиме на найрізноманітніших широтах. Знову ж, зазор між вертикальними брусками 2x4 рівний товщині бруска 2x4 (приблизно 1 1/2 дюйми).

Horyzontalna_duzhka_trekera

Горизонтальна дужка 2x4, яка з’єднує нижню частину північної боковини сонячного трекера з нижньою частиною південної боковини, складає 48 дюймів у довжину. Вона вписується між стійками і кріпиться болтами через них. Це також потрібно буде розрахувати на вашій конкретній широті, тому що відстань між північною і південною опорами зміниться при зміні кута осі північ-південь.

Розкіс (шматок бруска 1x4) було додано, щоби взяти на себе більшу частину навантаження від обертового вузла (його встановлено на болти, що тримають обертовий вузол на місці).

obertovyy_vuzol_trekera

Ось серце трекера сонячних батарей. Це приводний двигун і обертовий вузол. Антена двигуна та пов'язані з ним монтажні конструкції знаходяться зліва. Однодюймова сталева труба 4 фути завдовжки приводиться в рух ротатором і буде нести сонячні батареї. Підшипники і кріплення конструкції знаходяться на правому торці. Подробиці нижче.

krupnyy_plan_dvyhuna

Ось двигун крупним планом. Цей антенний ротатор призначений бути закріпленим на нерухомій щоглі і обертати більш коротку щоглу з антеною, прикріпленою до неї. Так що я створив псевдо фіксовану щоглу, щоби прикріпити його. Короткий шматок труби в 1 дюйм угорі (під проводом) служить точкою кріплення для ротатора. Короткий відрізок труби кріпиться фланцем, який, в свою чергу, прикріплений болтами до 3 1/2 x 3 1/2 дюйми квадратного шматка дерева, приклеєного прикрученого шурупами до шматка бруска 2х4 в 12 дюймів завдовжки. Цей брусок 2х4 проходить між стійками північної боковини і утримується болтами на місці.

krupnyy_plan_pidshypnyka

Ось крупним планом показаний підшипник на нижньому кінці труби довжиною 4 фути, яка несе сонячні батареї. Перехід зроблений за допомогою фланців.

Horyzontalna_duzhka

У перший раз, коли я зібрав прилад, я затиснув всі частини великими затискувачами. Як тільки я отримав правильний кут осі, затискувачі були затягнуті. Тоді я просвердлив отвори для довгих болтів, щоб з’єднати всі частини разом.

Я повинен сказати трохи про те, як я визначив кут осі північ-південь (обертання трекера). Пристрій має бути виставленим по широті місцевості, де буде експлуатуватись. Я не робив його регульованим. Це буде правильний кут навесні і восени, коли я зазвичай перебуваю на моїй ділянці землі. Це буде трохи зависоко влітку, і трохи низько взимку. Тим не менш, сонячні батареї будуть давати значно більше енергії, ніж тоді, коли вони фіксовані.

Кут осі обертання стосовно землі встановлюється відповідно широті місця, де буде використовуватися стеження. Подумайте про це таким чином. Якщо він був використаний на екваторі, де широта 0, кут стосовно землі буде 0, так що вісь буде горизонтальною. При використанні в одному з полюсів, 90 або -90 широти, кут стосовно землі буде вертикальним. З цього випливає, що правильний кут завжди відповідає широті місця, де трекер буде експлуатуватись. Моя ділянка землі має близько 34,6 градуса північної широти, так що цей кут я використав.

Отже, ваш кут, може відрізнятися, але і розміри вашої базової конструкції також будуть відрізнятися. Розміри основи залежать від використовуваного кута. І висота вашої північної та південної сторін, і відстань між південною та північною боковинами мають бути розраховані.

Регульовані версії конструкції можуть бути легко створені, вони дозволять виставляти нижчий кут влітку і більш високий кут в зимовий період. Однак поки я залишу це, як вправу для читача, бо мене наразі задовольняє те, що є.

rotatora_holovka_vstanovlena

Ось ще одна фотографія встановленої головки ротатора.

nyzhnye_kriplennya

Ця фотографія показує, як підшипник на нижньому кінці приводної труби вписується в південну боковину і утримується болтами. Інший кінець прикріплений до північної боковини. Нижній кінець діагональної дужки також видний.

nyzhnye_kriplennya_krupnyy_plan

Ось крупним планом показано, як підшипник кріпиться за допомогою фітингів.

В принципі, з’єднання просто добре змащене, а не затягнуте до упору. Це дозволяє йому служити досить гарним підшипником, як показано на відео нижче. Щоби з’єднання не затягувалось або не заїдалось при обертанні, два хомути і Z-подібний шматок металу використовуються для утримання фіксованих частин одна відносно іншої. На цій фотографії ви можете просто побачити Z-подібний шматок металу під і між двома хомутами.

Нижче наводиться посилання на коротке відео, що показує, як з'єднання труб може бути використане в якості опори. Хомути і г-подібний шматок металу ще не встановлені.

Відео з’єднання труб

rama_sonyachnoyi_batareyi

Ця фотографія показує одну з алюмінієвих рам, які на трекері тримають сонячні батареї. Вона зроблена з алюмінієвого кутника, містить 100W панель, і має 47 1/8 на 21 1/2 дюйма внутрішніх розмірів. В основному, це трохи більше, ніж зовнішні розміри панелі сонячних батарей. Панель фіксується на місці за допомогою гвинтів, які проходять через рамки в сторони панелі.

Можна побачити надрізи в рамці для монтажу на трекер труби.

kriplennya_kuta

Ця фотографія показує, як рама з’єднана по кутах (зварювання кутів також можливе).

nadrizy

Ось крупним планом надрізи в рамі для монтажу на трубу трекера. Виїмки такої ж глибини, що й хомути, які використовуються для монтажу.

kriplennya_ramy

Ось крупним планом показано, як хомути використовуються для кріплення рами на трубу трекера. Хомут дійсно досить щільно кріпить раму на трубу. Я був здивований тим, як добре він працював.

treker_odna_batareya

Під час першого тестування у приміщенні я встановив поздовжньо тільки одну сонячну панель на трекері на всю приводну трубу (в кінцевому рахунку я мав встановити дві панелі). Якщо у вас є або потрібна тільки одна панель, це спосіб встановити її.

treker_dvi_ramy

Ця фотографія показує дві алюмінієві рами, затиснуті на приводній трубі.

treker_dvi_batareyi

Ця фотографія показує дві сонячні батареї на трекері. Гвинти утримують батареї на місці, так що вітер не може здути їх з рам.

Верхня панель є комерційною, цей 100 Вт блок я купив, бо отримав дійсно дуже велику знижку на нього. Нижня панель є однією з моїх саморобних 60-ватних сонячних панелей . Перейдіть по посиланню, щоби побачити, як я роблю їх.

160 Вт можуть здаватися недостатніми, але мої потреби в електроенергії мінімальні. Трекер і мій саморобний вітрогенератор доповнюють одне одного, мої батареї зберігають заряд, і у мене є достатньо електроенергії.

truba_protyvahy

Ця фотографія показує трубу противаги. Це шматок дюймової сталевої труби 30 дюймів завдовжки. Вона угвинчується в кутник на верхньому кінці блоку двигуна. Одна труба є трохи більшою противагою, ніж потрібно для однієї панелі. Для двох панелей я додав сталевий T-подібний фітинг на кінці труби. Антенний ротатор був розроблений, щоби рухатися збалансовано відносно вертикальної щогли. Противагою зменшується величина крутного моменту, який двигун повинен надавати для переміщення панелей, підвішених майже горизонтальною відносно щогли. Ваші панелі, ймовірно, мають різну вагу, і потрібне різне розташування противаги. Поекспериментуйте з різними довжинами труб та / або додаткових фітингів, щоб отримати баланс якнайближче до ідеалу, наскільки це можливо, і запобігти перевантаженню двигуна або передач.

Ось відео робочого варіанту сонячного трекера з докладним поясненням.

Для продовження клацніть на кнопці з цифрою 2

Блок керування сонячного трекера

skhema_rotatora

Ось оригінал принципової схеми антенного ротатора. Все абсолютно електромеханічне. Дуже стара школа, майже примітивно. З іншого боку, він як і раніше працює після десятиліть зберігання. Однією з особливостей цього старого блоку є те, що двигун, що обертає головки, працює на 24 В змінного струму. Це зробило проектування нової системи управління для нього складним. Я шукав способи для зміни або автоматизації оригінального блоку управління, але не міг придумати, як змусити її працювати. Тому я відмовився від наміру використовувати старе управління, розібрав його на частини, і почалося проектування нового.

Я не зміг повторно використати багато частин антенного ротатора. Головка ротатора звичайно використовується. Але від блоку управління я зберіг тільки трансформатор з 120V до 24V (# 110) і мотор конденсатор (# 107).

skhema_kontrolera_elektroniky

Ось схема контролера електроніки, яку я придумав після декількох випробувань. Повнорозмірна схема тут. Схема заснована на MBED, платформі швидкого прототипування. Модуль MBED може бути запрограмованим на C за допомогою онлайн IDE. MBED є досить потужним, є безліч можливостей IO. Це дійсно занадто для цього проекту, але я був знайомий з MBEDs, оскільки використовував їх в проектах на роботі. Ви можете легко замінити його на Arduino, Raspberry Pi, або інше, щоби зробити те ж саме.

Серцем схеми є MBED. Він зчитує значення напруги (за допомогою двох своїх аналогових входів) з двох невеликих сонячних батарей, встановлених під прямим кутом одна до одної. Двигун ротатора батарей переміщується їх так, що підтримує напругу від двох сонячних батарей майже рівною, тримаючи їх наведеними на сонце.

На двигун подають енергію шляхом закриття реле і включення інвертора змінного струму. Напрямок обертання двигуна регулюється іншим реле. Я використав 40 А автомобільні реле, тому що вони дешеві, доступні скрізь, і в мене вже було кілька на руках. Реле збуджується силовими транзисторами TIP120 Дарлінгтона керованими вихідними лініями від MBED. Дві кнопки були додані для ручного переміщення двигуна при тестуванні та для усунення несправностей. Натискання PB1 переміщує двигун на захід. Натискання PB1 і PB2 разом переміщує двигун на схід.

Два кінцеві вимикачі з’єднані з вхідними лініями MBED. Рух починається тільки в заданому напрямку, якщо кінцевий вимикач замкнутий. Рух зупиняється через переривання, якщо кінцеві вимикачі відкриті.

Регулятор LM7809 з +9В забезпечує стабільне живлення для MBED від джерела 12В. MBED засновано на логіці 3,3, і має регулятор на борту та вихідні лінії на 3,3, для узгодження використані резистори.

Список деталей блоку керування сонячного трекера
C1 - 0,33 мкФ
С2 - 0,1 мкФ
C3 - NPО (узяв з оригінальної коробки управління)
D1-D2 - 1N4001 або аналогічні діоди
ECell-WCell - тонкоплівкові мідь-індій-селенід (CIS) сонячні елементи
F1 - 2A інерційний запобіжник
IC1 - LM7809 + 9В регулятор напруги
IC2 - NXP LPC1768 MBED
K1-K2 - 40A SPDT Bosch Automotive тип реле
LS1-LS2 - швидкодіючий контакт NC комутатор (див. нижче)
PB1-PB2 - швидкодіючий контакт NO кнопки
Q1-Q2 - TIP120 NPN силовий транзистор Дарлінгтона
R1-R6 - 1к 1/8 Вт резистори
R7-R8 - 10K Trimpots
T1 - 120VAC до 24VAC 2A понижувальчий трансформатор
Інвертор AC - 200-250 Вт 12В постійного струму до 120В змінного струму інвертор

Код (програмне забезпечення) для цього проекту можна знайти на http://mbed.org/users/omegageek64/code/suntracker/ . Це досить проста програма. Як я вже сказав вище, MBED є надмірним для цього проекту. Однак його невикористаний потенціал міг би дозволити додаватися нові функції в майбутньому (можна додати другу моторизовану вісь, можна було б додати контроль заряду і температурну компенсацію).

korpus_bloku_elektroniky

Електроніка блоку керування розташована в старому ящику від боєприпасів, який я придбав в комісійному за $ 5. Це ідеальний корпус, міцний, захищений від негоди і просторий. В ньому є два 40 Amp автомобільних реле, інвертор, 120В/24В понижуючий трансформатор, макет, що містить реальну логіку приводу, тримач запобіжника і клемні колодки для проводки.

Ця фотографія була зроблена на початковому етапі проекту сонячного трекера з ранньою версією електроніки на ньому. Невеликий інвертор 100W показаний на фото був пізніше замінений на більш надійний. Маленький інвертор працював, але я вважав, що це було слабке місце. Так що я купив великий на 250W. Двигун після цього переміщується швидше і гладкіше, не чутні дивні звуки, як від вмираючої тварини.

korpus_bloku_elektroniky_2

Тут я почав монтаж електроніки всередині ящика для патронів. Реле, трансформатор, клемна колодка і одна зі смуг клем були встановлені.

Хоча, схоже, електроніка сонячного трекера є останньою річчю, про яку потрібно говорити на цій веб-сторінці, вона насправді була однією з перших речей, над якими я почав працювати після придбання антенного ротатора. Електроніка пройшла кілька різних версій, перш ніж я зупинився на остаточному варіанті.

korpus_bloku_elektroniky_3

Ось вигляд всередині коробки з-під патронів з усіма встановленими компонентами електроніки. Білий макет з усією логікою в правому верхньому куті. Довгий чорний прямокутник є інвертором. Макет і інвертор утримуються на місці липучкою промислової міцності.

Придивившись, ви побачите, що кабель USB підключений до модуля MBED на платі і йде до мого нетбука, ледь помітного у верхній частині знімка. Ця фотографія була зроблена під час програмування / тестування / наладки приводної електроніки.

maket_platy_kontrolera

Ось крупним планом плата з «мізками» системи на ній. MBED комп'ютерний модуль знаходиться справа. Зліва від MBED є два trimpots для регулювання сигналів від сенсорної головки. Нижче них силові транзистори для керування реле. Далі зліва є ручні кнопки корекції (натискаються для переміщення трекера вручну). В крайньому лівому кутку є регулятор напруги 9В.

Макет тимчасовий. Згодом я зроблю правильну друковану плату і встановлю її.

holovka_datchyka

Головка датчика складається з двох невеликих тонкоплівкових Copper Indium di Selenide (CIS) сонячних елементів того ж типу, які я використав в моїй саморобній складаній 15-ватній сонячній батареї . У мене залишилось невикористаними кілька таких елементів.

batareyi_pid_kutom

Два невеликі сонячні елементи встановлені під кутом 90 градусів по відношенню один до одного. Ідея полягала в тому, що коли один елемент або інший будуть отримувати більше сонця, сонячний трекер рухатиметься, поки це не вирівняється.

sensorna_holovka

Тут показаний вигляд закінченої сенсорної головки сонячного трекера. Вона встановлена на короткий шматок квадратної алюмінієвої трубки, яка, в свою чергу, буде встановлена на приводі труби стеження. Я показав деякі розміри для тих, хто завжди просить мене, щоб включити їх. Головка датчика кріпиться хомутом.

holovka_datchyka_trekera

Ось вид головки датчика, прикріпленого до сонячного трекера. Вона встановлюється на трубу, що виходить з верхньої частини поворотного пристрою.

kintsevi_vymykachi

Два кінцеві вимикачі встановлені на алюмінієвий кутник, прикріплений до приводної труби хомутом таким же чином, як і сонячні панелі.

peremykachi_vstanovleni

Лопатки перемикачів контактують з керуючими довгими гвинтами, виступаючими з дерев'яної несучої конструкції приводного двигуна. Кінцеві вимикачі зупиняють рух електродвигуна з обох (східного і західного) кінців ходу. Перемикачі нормально закриті, і відкриваються, коли межа переміщення буде досягнута.

Для продовження клацніть на кнопці з цифрою 3

Тестування, налагодження та вдосконалення сонячного трекера

 

testuvannya_netbukom

Ця фотографія була зроблена під час сеансу налагодження в моїй майстерні в останні вихідні перед від'їздом в Арізону. Мій нетбук підключений до MBED блоку. Батарея великиа, глибокого циклу, забезпечує живлення електроніки і блок трекера (не в кадрі).

testuvannya_trekera

Ось фото з наведеного вище тестування і налагодження. Датчик працював добре в приміщенні в моїй майстерні.

Після того, вже в Арізоні була виявлена проблема. Набагато сильніше природне сонячне світло живило сонячні елементи датчика, навіть якщо вони були під досить гострим кутом до сонця. Це призвело до того, що трекер не стежив за сонцем з потрібною точністю.

nastroyka_holovky_datchyka

Рішення проблеми було знайдено шляхом установки панелі затемнення перед сонячними елементами і використання чорної ізоляційної стрічки для покриття частини сонячних елементів.

Це перший варіант панелі затемнення, шматок металу я вирізав з алюмінієвої банки безалкогольного напою, єдиного тонкого листового металу, який був у мене на руках в той час.

alyuminiy_kriplennya

Прототип панелі затемнення працював так добре, що постійна панель затемнення з 1/32 листа алюмінію, купленого в господарському магазину, була зроблена на наступний день. Її було зроблено ширшою, щоби вона давала більш широку тінь, і я міг відмовитись від ізоляційної стрічки на сонячних елементах.

zatinennya_datchyka

Панель затемнення сонячного трекера встановлена на двох гвинтах, які дозволяють їй повертатися на схід і захід. Це потрібно для тонкої настройки точності наведення трекера. З цією панеллю трекер дійсно почав працювати добре.

На фото ви бачите, як затінена більша частина східного елемента. Коли відмінність у виході струму між елементами перевищить певну межу, трекер почне рухатись.

final_variant_kriplennya

Ось фото з фінальної версії кріплення затемнення з розмірами.

kalibruvannya_trekera

Панель затемнення прекрасно працює. Ось це фото зроблено пізно вдень, і сонячний трекер подолав майже весь шлях до межі заходу сонця. Пристрій працює дуже добре. Я не міг бути більш задоволеним.

Калібрування трекера досить просте. В ясний день підключіть портативний комп'ютер до модуля MBED в трекері, потім відкрийте програму, щоб побачити інформацію по MBED. Відрегулюйте панель затемнення, щоби вона знаходилася по центру. Вручну позиціюйте трекер, щоб він був спрямований на Сонце, потім вимкніть інвертор, щоби трекер не рухався самостійно. Відрегулюйте trimpots, поки показчики сходу і заходу не стануть приблизно рівними. Отримайте їх якнайближчими. Робіть досить швидко, бо сонце рухається. Ви можете завжди вручну повторно центрувати трекер на сонце і спробувати ще раз. Після того, як ви відрегулюєте, включіть інвертор і подивіться, наскільки добре трекер відстежує рух сонця.

Оскільки Сонце рухається повільно, калібрування може зайняти деякий час.  Можливо, вам доведеться чекати годину або дві, або навіть більшу частину дня для внесення коригування.

treker_2

Тут трекер скерований трохи на схід від центру в похмурий день. Навіть через тонкі хмари трекер працює добре. Трекер перестає відслідковувати сонце, коли густі хмари  і яскравість неба, як правило, досить рівномірна.

На цій же фотографії показане тестування в Арізоні. На верхній частині бункера мій саморобний контролер заряду і інвертор для живлення 120В змінного струму, приєднаний за допомогою помаранчевого подовжувача. Згодом батареї та електроніка житимуть в захищеному корпусі, під землею будуть дроти для 120В змінного струму і 12В постійного струму, дистанційний перемикач потужності для інвертора, і вольтметр батареї будуть встановлені в салоні. Це в будь-якому випадку є в плані.

На моїй ділянці землі в Арізоні вітряно. В будь-який день ми можемо бачити пориви до 35 миль на годину. Ще гірше, якщо є буря. Ця фотографія показує дерев'яні кілки на чотирьох кутах бази сонячного трекера, щоб тримати його на місці. Після того, як я вирішу, де розмістити трекер, я, ймовірно, використовуватиму сталеві кілки, щоб утримувати його на місці, тому що вони не будуть гнити в землі.

Ось відео, що показує сонячний трекер в роботі.

holovka_datchyka_zakhyshchena_vid_nepohody

UPDATE - Мені здається, я знайшов дешевий і легкий спосіб зробити всепогодною головку датчика. Я розрізав пляшку 2 літри навпіл і поклав її на головку датчика. Довелося зробити кілька прорізів у нижній частині пляшки, щоби вона ковзала навколо квадратної труби в нижній частині голови. Я можу відрегулювати положення панелі затемнення (при необхідності) через кришку отвору.

sonyachnyy_treker_2

UPDATE - Я зробив деякі зміни в сонячному трекері. По-перше, як ви можете бачити на цій фотографії, він був пофарбований, щоб захистити деревину від погоди. Він також в даний час встановлений на цеглу, щоб вберегти його від вологої землі.

stalevi_kilky

Дерев'яні кілки були замінені довгими сталевими кілками, вбитими глибоко в землю. Довгі гвинти йдуть через отвори і надійно закріплюють трекер.

kriplennya_batareyi

Була додано кріплення, щоби стабілізувати батареї і не допустити їх ляскання при сильному вітрі.

kriplennya_truby

Горизонтальна смуга підтримки була прикріплена зварюванням муфти 1/2 дюйма сталевої труби до головної однодюймової несучої труби. Два 24-дюймові довгі шматки 1/2 дюйма труби потім утворили горизонтальну балку.

novi_hermetychni_vymykachi

UPDATE - Старі кінцеві вимикачі були замінені на нові герметичні для захисту від пилу і вологи.

zahyst_holovky_datchyka_1

UPDATE - Я зробив нову, захищену від негоди головку датчика для системи сонячного трекера. Тепер головка встановлена в прозору пластикову банку.

zahyst_holovky_datchyka_2

Панель затемнення в даний час знаходиться на зовнішній стороні контейнера для простоти тонкої настройки відстеження і кріпиться на місці простим хомутом. Після того, як нова головка датчика буде встановлена ​​на системі стеження, силіконовий герметик по всьому краю кришки банки захистить її від вологи.

zahyst_holovky_datchyka_3

Ось вигляд головки датчика з видаленою банкою. Оригінальна головка мала два сонячні елементи, встановлені під кутом 90 градусів один до одного. Така конструкція не буде поміщатися в цій банці, так що я встановив елементи під більш гострим кутом 60 градусів.

zahyst_holovky_datchyka_4

Ця фотографія показує нижню сторону головки датчика. Вона також показує, як монтажна опора нагвинчується на кришку банки. Монтажна опора буде затиснута на головному валі стеження за допомогою хомута.

Оригінальний текст Майка Девіса можна прочитати на англомовному сайті www.mdpub.com

Коментувати

Обмежений HTML

  • Дозволені теґи HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.