Моя сонячна батарея зроблена своїми руками

Моя сонячна батарея зроблена своїми руками

Сонячні елементи і сонячні батареї, які можна власноруч зробити з сонячних елементів, використовуються як джерела живлення. Процес виготовлення сонячної батареї своїми руками покроково простежив і виклав на своїй англомовній сторінці в Інтернеті американський астроном Майк Девіс (Mike Davis). Нижче наводиться вільний переклад розповіді Майка Девіса.

Виготовити сонячну батарею було неважко. Ви теж можете це зробити.

Сонячна_батарея

Кілька років тому я купив ділянку землі в пустельній Арізоні. Я астроном, і мені потрібне було місце, щоби займатись спостереженнями далеко від міського неба, де заважає світлове забруднення міста. Проблема в тому, що там немає ніяких електричних послуг. Немає електрики - немає світлового забруднення, що власне мені потрібно. Тим не менш, було б непогано мати хоча б трохи електроенергії, адже в 21 столітті багато що залежить від неї.

Я побудував вітрогенератор, і він прекрасно працює, коли вітер дме. Тим не менше, я хотів бути більш незалежним від погодних умов (сподіватись, що вітер буде дути весь час, коли мені це потрібно, звичайно не варто).

Я також експериментував з газифікатором біомаси.

Сонячна енергія здається очевидним вибором, щоби доповнити вітряк і газифікатор. Однак комерційні сонячні батареї дуже дорогі. Тому я вирішив спробувати свої сили на створенні моєї власної сонячної батареї. Я використовував звичайні інструменти і недорогі та доступні матеріали для виготовлення своїми руками сонячної батареї, котра не поступається комерційним у виробництві електроенергії, але є в багато разів дешевшою.

Що ж таке сонячна батарея

Загалом це вікно/рама, що містить масив сонячних елементів. Сонячні елементи виконують реальну роботу з перетворення сонячного світла в електрику. Потрібно багато елементів/клітин, щоби виробити значну кількість енергії, а оскільки вони дуже крихкі, тому окремі елементи/клітини зібрані в сонячні батареї (панелі). Панелі містять достатню кількість клітин, щоби продукувати корисну кількість енергії і захистити клітини від пошкоджень. Я був переконаний, що зможу зробити сонячну батарею сам.

Я пошукав інформацію про саморобні сонячні батареї і був вражений тим, як мало я знайшов. Через деякий час, я прийшов до деяких висновків:

 • Основним каменем спотикання при виготовленні сонячних батарей є придбання сонячних елементів за розумною ціною.
 • Нові сонячні єлементи коштують дуже дорого, і навіть іноді може бути важко знайти їх у потрібній кількості.
 • Пошкоджені сонячні елементи доступні на Ebay та в інших місцях за частку від вартості нових сонячних елементів.
 • Ці другосортні сонячні елементи, ймовірно, можна було б використовувати, щоби зробити сонячну панель, яка буде працювати дуже добре.

Після того, як я прийшов до усвідомлення того, що міг би використовувати пошкоджені і другосортні сонячні елементи, щоби побудувати свою сонячну батарею, я, нарешті, приступив до роботи.

Реалізація проекту виготовлення сонячної батареї своїми руками

Я почав з купівлі декількох сонячних елементів на Ebay.

Сонячні_елементи_віск

Я купив пару блоків/секцій 3 х 6 моно-кристалічних сонячних елементів. В цілому мені потрібно було 36 таких секцій/блоків, щоби зробити сонячну батарею. Кожна клітина виробляє близько 1/2 Вольт, 36 в серії дасть близько 18 вольт, які були б потрібні для зарядки 12-вольтової батареї (це дійсно потрібно, тому що висока напруга ефективніше заряджає 12-вольтові батареї). Обраний тип сонячних елементів є тонким, як папір, і ламким та крихким, як скло. Їх дуже легко пошкодити.

Сонячні_елементи_в_коробці

Продавці з цих сонячних елементів формують блоки з 18 штук і заливають їх воском для стабілізації та щоби легше було транспортувати їх (не пошкоджуючи). Віск згодом потрібно видалити. Тому краще було б знайти клітини, не змочені у воску. Майте на увазі, що вони можуть зазнати деяких пошкоджень при перевезенні вантажу. Зверніть увагу на те, що ці клітини мають металеві виступи на них. Краще купувати клітини з вже припаяними провідниками. Якщо ви купите клітини без провідників, згодом потрібно буде принаймі в два рази більше пайки, щоби з’єднати їх у панель. Краще доплатити за елементи/клітини з провідниками.

Я також купив пару блоків з великою кількістю клітин, що не були змочені у воску, в іншого продавця на Ebay. Ці клітини були упаковані в пластмасову коробку. Вони гриміли в коробці і мали відколи на краях і в кутах. Сліди сколів насправді не мають великого значення. Вони не зменшать виробіток енергії настільки, щоби турбуватися про це.

Загалом я купив потрібну кількість елементів/клітин, щоби зробити дві панелі. Я знав, що, ймовірно, зламаю або пошкоджу хоча б кілька під час роботи, так що я купив додаткові.

Є багато інших розмірів сонячних елементів, не лише 3 х 6 дюймів. Ви можете використовувати більші чи менші клітини для панелі. Просто майте кілька речей на увазі.

 • Клітини одного і того ж типу виробляють однакову напругу незалежно від того, якого вони розміру. Таким чином, одна і та ж кількість клітин необхідна завжди.
 • Великі клітини виробляти більший струм (А), дрібніші клітини виробляють менше струму.
 • Загальна потужність, яку ваша панель може виробити, визначається як Ампер х Вольт (добутком напруги на струм, що генерується).

Таким чином, використані великі клітини виробляють більше енергії, але така панель буде великою і важкою. Використання більш дрібних елементів/комірок/клітин зробить сонячну батарею маленькою і легкою, але вона не буде виробляти стільки ж енергії. Крім того, змішування різних розмірів клітин є не дуже хорошою ідеєю (величина струму буде обмежена найменшим елементом в групі (струмом, що виробляє цей елемент) і більші клітини не будуть працювати в повну силу.

Клітини/елементи, на яких я зупинився, - 3 х 6 дюймів за розміром - розраховані приблизно на три ампери. Я з’єднаю 36 таких елементів, щоби отримати трохи більше 18 вольт. Результатом повинна бути сонячна батарея, здатна давати майже 60 Вт потужності при яскравому сонячному світлі. Можливо, це не так багато, але ці 60 Вт я буду отримувати протягом усього дня, коли сонце світить. Ця енергія буде заряджати батареї, які в першу чергу будуть використовуватися для живлення освітлення і малої побутової техніки протягом декількох годин після настання темряви (коли я лягаю спати, потреба в електроенергії практично нульова). Цих 60 Вт насправді достатньо, адже у мене є моя вітряна турбіна, котра додає електроенергію, коли дме вітер.

Для продовження клацніть на кнопці з цифрою 2

Після того, як ви купите свої сонячні елементи, сховайте їх у надійному місці, де вони не розіб’ються або не будуть пошкоджені дітьми чи собакою, поки ви не будете готові встановити їх в панелі. Ці клітини є дуже крихкими. Грубе поводження перетворить ваші дорогі сонячні елементи в маленькі, сині, блискучі шматочки скла, непридатні ні на що.

Основа_сонячної_батареї

Сонячна панель насправді є простим неглибоким ящиком. Я зробив коробку неглибокою, тому її стінки/бортики не будуть затінювати сонячні елементи, коли сонце заходить під кутом від сторін. Вони виготовлені з товстої фанери 3/8 дюйма з дерев’яними бортиками товщиною 3/4 дюйма по краях. Бортики приклеюються і прикручуються до фанери. В цій сонячній батареї буде 36 комірок розміром 3 на 6 дюймів. Я вирішив зробити 2 субпанелі по 18 клітин у кожній, щоби легше було зібрати пізніше. Тому я додав планку посередині коробки. Кожна субпанель впишеться в одну половину головної панелі.

Сонячна_батарея_розиіри

Ось мій ескіз вигляду задньої частини сонячної батареї із зазначенням габаритів. Всі розміри дані в дюймах. Бортики товщиною 3/4 дюйми проходять по краях фанерної основи. Такий же бортик йде через центр і ділить панель навпіл. Я вирішив зробити саме так. Ці розміри і навіть загальний дизайн не є критичними, їх можна змінювати. Ці розміри включені тут для тих людей, які завжди вимагають, щоби я показував розміри на моїх проектах. Я завжди закликаю людей експериментувати, а не сліпо слідувати таким, як я (чи комусь іншому). Ви цілком можете створити кращий дизайн.

Половина_основи_сонячної_батареї

Ось крупним планом показана половина головної панелі. В ній буде розміщена одна субпанель з 18 клітин. Зверніть увагу на маленькі отвори, просвердлені в бортиках. Це буде нижня частина панелі (на фото, вибачте, верх знаходиться внизу). Це вентиляційні отвори, щоби вирівняти тиск повітря всередині і зовні панелі та видаляти вологу. Ці отвори повинні бути на нижній частині панелі, в іншому випадку дощ і роса потраплятимуть всередину. Також вентиляційні отвори повинні бути в центральній планці між двома субпанелями.

Сонячна_батарея_підкладка

Порада. Після використання сонячної батареї протягом деякого часу, я рекомендую вентиляційні отвори збільшити принаймні до 1/4 дюйма в діаметрі. Крім того, щоби пил і комахи не потрапляли в панелі, кладіть трохи скловолоконної ізоляції в отвори у нижній рейці панелі (ізоляція не потрібна в отворах у центральній планці).

Потім я відрізав два шматки плити ДВП, щоби використати їх як підкладки для сонячних елементів (вони мають вільно розташовуватись між бортиками). Не обов’язково використовувати саме ДВП для цього. Я взяв те, що у мене було під рукою. Може бути використаний практично будь-який тонкий, жорсткий і струмонепровідний матеріал.

Сонячна_батарея_пластик

Для захисту сонячної батареї від непогоди зверху панель буде мати органічне скло. Ці два шматки я вирізав, щоби вони відповідали передній частині панелі. У мене не було одного великого шматка, щоби зробити все це. Скло також може бути використане для цього, але скло є крихким. Град і каміння можуть розбити скло. Тепер ви можете побачити , як виготовлена панель буде виглядати.

Сонячна_батарея_скло

Я зламав плексиглас при бурінні отворів для кріплення! Ця фотографія показує крупним планом місце, де дві половинки органічного скла зустрічаються на центральній планці. Я просвердлив додаткові отвори навколо країв обох шматків оргскла, щоб я міг прикріпити їх на поверхні панелі гвинтом в 1 дюйм. Будьте обережні, працюючи близько до краю плексигласу. Якщо ви будете сильно тиснути, він зламається, як це сталося тут. Я просто приклеїв уламок назад і пробурив поряд ще одну дірку.

Сонячна_батарея_основа_2

Потім я покрив усі дерев'яні частини панелі декількома шарами фарби, щоби захистити їх від вологи і погодних умов. Коробка була пофарбована всередині і зовні. Тип фарби і кольори була науково підібрані шляхом струшування усіх каністр з фарбами, що були в моєму гаражі, і добору тієї, якої було достатньо, щоби зробити всю роботу.

Сонячна_батарея_основа_3

Підкладки з ДВП були також пофарбовані декількома шарами фарби з обох сторін. Переконайтесь, що помалювали добре з обох боків, адже від вологи вони будуть коробитись і можуть пошкодити сонячні елементи, які будуть до них приклеєні.

Тепер, коли у мене основа сонячної батареї була закінчена, настав час приготувати сонячні елементи.

Спочатку потрібно було видалити віск. Після декількох спроб і помилок, я знайшов спосіб це зробити, але я ще раз рекомендую купувати елементи, не залиті воском.

Сонячна_батарея_віск_2

Першим кроком є “купання” в гарячій воді, щоби розплавити віск та відділити клітини одну від одної. Не дозволяйте воді кипіти, тому що бульбашки будуть штовхати клітини одна до одної (можуть битись). Крім того, кипляча вода може послабити електричні з'єднання на елементах. Я також рекомендую класти секцію елементів у холодну воду, а потім повільно нагрівати її до температури трохи нижчої за температуру кипіння, щоб уникнути нерівномірного нагріву клітини. Пластикові щипці і лопатки допоможуть відділити клітини одну від одної, як тільки віск почне танути. Намагайтеся не тягнути занадто сильно за металеві провідники, бо вони можуть рватися. Я сам пошкодив декілька, намагаючись відокремити елементи. Добре, що я купив додаткові.

Сонячна_батарея_віск_3

Три етапи для видалення воску з сонячних елементів. Ця фотографія показує повну “установку”, яку я використав.

Перша ванна гарячої води для плавлення воску знаходиться в правій задній частині. Спереду зліва є ванна з гарячою мильною водою, а спереду справа - ванна гарячої чистої води. Усюди температура трохи нижча за температуру кипіння. Послідовність роботи була наступною. Спочатку потрібно відділяти сонячні елементи один від одного у ванні з гарячою водою (на правій задній частині). Я відділяв елементи один від одного і переносив їх по одному у водяну баню з милом (спереду зліва), щоби видалити з елементів віск. Потім полоскав їх у гарячій чистій воді (справа спереду).

Сонячні елементи потім викладувались сушитися на рушник. Ви повинні часто міняти мильну воду і воду для промивки. Не лийте воду в раковину - віск застигне заб’є каналізацію.

Цей процес видаляє практично весь віск з сонячних елементів (клітин). Може залишитись дуже легка плівка на деяких із клітин, але це, здається, не заважає пайці або роботі клітин. Розчинником, ймовірно, можна видалити решту воску, але це було б небезпечно для здоров’я і могло залишити смердючий запах.

Сонячна_батарея_віск_4

Ось декілька відокремлених і очищених сонячних елементів сушаться на рушнику. Після відділення від воску вони дуже крихкі та вимагають обережного поводження і зберігання. Я рекомендував би залишити їх у воску, допоки ви не будете готові встановити їх в панелі. Таким чином, ви не пошкодите їх, перш ніж зможете використати. Тому зробіть у першу чергу основу сонячної батареї.

А в мене прийшов час почати встановлення їх у панелі.

Сонячна_батарея_пайка

З’єднання сонячних елементів за допомогою пайки. Я почав з малювання сітки на кожному з двох шматків підкладки, позначаючи злегка олівцем, щоби знати, де кожна з 18 клітин буде розташована. Тоді я виклав клітини на цій сітці тильною стороною, щоб я міг спаяти їх разом. Всі 18 клітин на кожній половині панелі повинні бути спаяні разом послідовно, потім обидві половини панелі також повинні бути з'єднані послідовно, щоб отримати бажану напругу.

Спочатку пайка клітин разом була складною справою, але я досить швидко навчився. Почніть лише з двох елементів у зворотному порядку. Розмістіть виступи/провідники однієї клітини так, щоби вони перетинали точки припою на задній стороні другої клітини. Потрібно переконатись, що відстань між клітинами відповідає розмітці сітки (на підкладці).

Сонячна_батарея_пайка_2

Пайка сонячних елементів разом. Я використовував низьковольтний паяльник і тонкий припій з серцевиною із каніфолі. Я також змазував флюсом точки пайки на тильній стороні клітин перед паянням. Використовуйте легкий дотик паяльника. Клітини тонка і ніжна. Якщо ви занадто сильно натиснете, ви пошкодите клітину. Я був недбалим декілька разів і зламав пару клітин.

Сонячна_батарея_елементи_3

Це вигляд збоку сонячних елементів, запаяних разом. Негативні виводи з верхньої частини одного елементу припаяні до позитивних виводів на нижній частині наступного. Це з'єднує клітини в серії, і додає їх напруги. Я роблю це, поки не отримаю ряд з 6 клітин, три ряди по 6 клітин утворюють половину панелі.

Як сонячні елементи згруповані. Я повторював вищезгадані кроки, поки не отримав ряд з шести елементів. Припаяні вкладки/виводи з пошкоджених клітин я з’єднав з точками припою на тильній стороні останньої клітини ряду. Тоді я повторив весь процес ще два рази, щоб отримати три ряди з шести елементів, загалом 18 елементів цієї частини сонячної батареї.

Сонячна_батарея_елементи_4

Три ряди з сонячних елементів повинні бути з'єднані послідовно. Тому середній ряд має бути поверненим на 180 градусів по відношенню до двох інших. Я отримав ряд елементів, орієнтованих, як я хотів (лежать тильною стороною, на підкладці перед наступним етапом наклеювання клітин на місце).

Сонячна_батарея_клей

Наклеювання сонячних елементів на місце. Наклеювання вимагає уваги та обережності/досвіду. Я помістив невелику краплю прозорого силіконового герметика в центрі кожного з шести елементів ряду. Тоді я перевернув рядок знову і встановити на місце позначеної олівцем лінії сітки, яку я зробив раніше. Я натиснув злегка в центрі кожного елементу, щоб приклеїти до підкладки панелі. Перевертати гнучкий рядок комірок складно, тому друга пара рук може бути корисний на цьому етапі.

Не використовуйте занадто багато клею, і не наклеюйте елементи/клітини по всій площині, лише в їх центрах. Клітини і панель, на яку вони встановлені, розширюються, деформуються при зміні температури і вологості. Якщо повністю приклеїти клітини до підкладки, вони будуть з часом тріскати. склеювання їх тільки в одній точці у центрі дозволяє клітинам вільно плавати на поверхні підкладки. Вони можуть розширюватись і згинатися більш-менш незалежно, і в такому випадку тонкі сонячні елементи не тріскаються.

Сонячна_батарея_клей_2

Приклеювання сонячних елементів на місце на підкладці сонячної батареї. Наступного разу я зроблю це по-іншому. Я буду припаювати провідники до виводів всіх сонячних елементів. Тоді я спочатку зможу наклеїти всі елементи/клітини на свої місця, і потім буду спаювати провідники разом. Таке рішення видається очевидним, але я повинен був зробити це один раз, щоб зрозуміти це.

Сонячна_батарея_половина_2

Ось одна половина сонячної батареї, нарешті, зроблена.

З’єднання рядів сонячних елементів разом. Тут я використовував мідну оплітку для з'єднання першого і другого рядів елементів. Ви можете використовувати для сполучення сонячних клітин інший матеріал або навіть звичайний провід. Я використав те, що було під рукою. Таке ж з’єднання робимо з тильної сторони 2 і 3 ряду елементів. Я використовував краплі силіконового герметика, щоби прикріпити провід до основи і не дати йому зміщуватись та гнутись.

Сонячна_батарея_931

Тут я випробовую першу половину сонячної батареї на сонці. При слабкому сонці, що пробивалось крізь легенькі хмари, половина батареї виробляє 9,31 вольт. YAHOO! Це працює! Тепер все, що я повинен буду зробити, це виготовити ще одну таку ж половину панелі.

Для продовження клацніть на кнопці з цифрою 3

Після того, як у мене буде дві частини панелі в комплекті, я зможу встановити їх на свої місця на рамі головної панелі і з’єднати їх разом.

Сонячна_батарея_половина_3

Встановлення половин сонячної батареї. Кожна з субпанелей потрапила точно на свої місця в рамі основної панелі. Я використав чотири маленьких шурупи (як на фото), щоби закріпити кожну з субпанелей на своєму місці.

Сонячна_батарея_пайка_3

Електромонтаж половин сонячної батареї разом. Провід для з’єднання двох половинок панелі разом проводив через вентиляційні отвори в центральному бортику. Знову краплі силіконового герметика були використані для фіксації проводу, щоби не допустити його зміщення.

Сонячна_батарея_діод

Кожній сонячній батареї в сонячній енергосистемі необхідний блокуючий діод, з’єднаний послідовно з нею, щоби запобігти розряду акумуляторів через батарею в нічний час або під час хмарної погоди. Я використовував діод Шоттки з 3.3 А струму. Діоди Шоттки мають більш низьке пряме падіння напруги, ніж звичайні випрямні діоди, тому менше енергії витрачається даремно. Кожен ват має значення. Я купив упакування діодів Шоттки 25 31DQ03 на Ebay лише за кілька доларів. Так що у мене їх достатньо залишилося на майбутнє для інших сонячних батарей.

Спочатку я планував приєднати діод до позитивного проводу за межами панелі. Подивившись на специфікацію для діода, я вирішив встановити його всередині, тому що пряме падіння напруги стає нижчим із зростанням температури. Всередині панелі тепліше, і діод буде працювати більш ефективно. Знову силікон був використаний для кріплення діоду і проводів.

Сонячна_батарея_провід

Я висвердлив отвір у задній частині панелі для проводу, щоб вийти назовні. Я зробив вузол в проводах для запобігання витягуванню їх назовні і зафіксував на місці силіконовим герметиком.

Важливо, щоб увесь силіконовий герметик висох задовго до загвинчування плексигласової кришки на місце. З досвіду я знаю, що випари від силікону можуть залишати плівку на внутрішній стороні плексигласу і поверхні сонячних елементів, якщо силікон повністю не випарується на відкритому повітрі до загвинчування кришки.

Сонячна_батарея_силікон

Знову силікон був використаний для герметизації тих місць сонячної батареї, де провід виходить назовні.

Сонячна_батарея_вилка

До вихідного проводу я прикрутив двоконтактний рознім. Розетка цього розніму буде під’єднана до контролера заряду акумуляторів, котрий я використовую з моїм вітрогенератором, так що сонячна панель зможе працювати з вітрогенератором паралельно і заряджати акумулятори.

Сонячна_батарея_вилка_2

Я отримував багато листів від людей, котрі не погоджуються з використанням штекера на сонячній батареї. Вони кажуть, що джерела живлення завжди повинні мати жіночі входи на них, щоб уникнути короткого замикання. Я розумію їх точку зору. Проте, саме з цієї причини я використовував штекер на сонячній батареї: річ у тому, що набагато більшою є небезпека короткого замикання на кабелі, котрий іде до контролера заряду і акумуляторів. Сонячна батарея може давати тільки 3 А струму короткого замикання. Батарея акумуляторів може дати сотні або, можливо, тисячі ампер струму короткого замикання. Тобто достатньо енергії, щоби завдати серйозної шкоди. Тому я дав батьківський рознім на кабелі, що йде до контролера заряду. Тим не менше, я згоден, що небезпечно мати штекер на сонячній батареї. Під час недавньої поїздки в магазин Radio Shack я знайшов таку вилку. Це коштувало кілька доларів і вирішило потенційну проблему короткого замикання. При відключенні жоден кінець не зможе замкнути.

Сонячна_батарея_завершена

Ось завершена сонячна батарея з кришкою, прикрученою шурупами на місце. Я ще її не герметизував, хотів почекати до завершення тестування, бо боявся, що, можливо, доведеться розбирати, якщо виникнуть проблеми. Дійсно, на одному з елементів відійшов контакт. Може це було пов'язано з перепадом температури і або ударом при монтажі. Хто знає? Я відкрив панель і замінити цей один елемент. У мене не було ніяких більше проблем з тих пір. Я, ймовірно, герметизую згодом сонячну батарею силіконом або алюмінієвою рамкою.

Сонячна_батарея_18.88_Вольт

Вихід напруги сонячної батареї. Тут я тестую вихідну напругу завершеної сонячної батареї при яскравому зимовому сонці. Мій прилад показує 18,88 вольт без навантаження. Це саме те, до чого я прагнув.

Сонячна_батарея_3.03_Ампер

Вихід струму сонячної батареї. Тут я перевіряю вихід струму знову ж таки при яскравому зимовому сонці. Мій лічильник показує 3,05 Ампер струму короткого замикання. На такий струм батарея розрахована. Таким чином, сонячна батарея працює дуже добре.

Для продовження клацніть на кнопці з цифрою 4

Підсумок проекту виготовлення сонячної батареї своїми руками

То скільки ж все це коштує? Ну, я зберіг квитанції на все, що купив для цього проекту. Крім того у мене були всілякі будівельні матеріали і устаткування. У мене також є багато корисного брухту: шматочки дерева, дроту і всіляких інших речей (як сказали б деякі, барахло). Так що багато потрібного матеріалу у мене вже було. Ваша сума може бути іншою.

 • Сонячні елементи з Ebay                  $ 74.00
 • Різне. Пиломатеріали з магазину    $ 20.62
 • Загалом                                               $ 104.85

Не надто погано. Це частина від того, скільки буде коштувати комерційно зроблена сонячна батарея такої вихідної потужності. У мене вже є плани виготовлення більшої кількості панелей, щоби збільшити потужність моєї енергосистеми.

Сонячна_батарея_і_вітрогенератор

Вітрова турбіна і сонячна батарея працюють разом. Фотографія зроблена під час мого нещодавнього відпочинку в Арізоні. На цей раз у мене був і мій саморобний вітряк, і мої саморобні сонячні батареї. Працюючи разом, вони забезпечили достатню потужність для моїх (щоправда мінімальних) потреб в електроенергії.

Сонячна_батарея_3

Ось крупним планом сонячна батарея в дії. Я повинен повертати її кілька разів на день, щоб вона була спрямована на сонце, але це не важко робити. Можливо, коли-небудь я виготовлю систему стеження за сонцем, котра автоматично буде тримати сонячні батареї спрямованими на сонце.

Сонячна_батарея_4

Ось крупним планом сонячна батарея після того, як краї були герметизовані алюмінієвою стрічкою. Це тонка металева стрічка з клейкою підкладкою. Я застосував її по краях панелі і по центральномук бортику. Я зробив гарне ущільнення. Я був обережний, вибиваючи вентиляційні отвори, щоб не розбити їх. Стрічка, здається, витримує непогоду, і панель, здається, ретельно ущільнена і захищена. Тільки час покаже, наскільки добре вона працює. Проте, так як моя сонячна батарея перебуває на відкритому повітрі лише тоді, коли я залишаюсь в Арізоні, і не піддається впливу погоди весь час, я думаю, що це буде тримати добре протягом тривалого часу.

Сонячна_батарея_нова

Сонячна панель закрита алюмінієвою стрічкою. Алюмінієва стрічка надає їй абсолютно новий вигляд і здається, що рама виготовлена з металу, а не з дерева. На мій погляд, це виглядає набагато більш професійним.

Сонячна_батарея_15_vt

Саморобна складна сонячна батарея на 15 Вт. Я також завершив другу сонячну батарею. Вона менша, розрахована на 15 Вт і складається для полегшення зберігання та транспортування.

Новий_контролер_заряду_сонячної_батареї

Я розробив просту схему контролера заряду для використання з сонячними батареями і вітряними турбінами. Це проста схема, і у ній використовуються компоненти, які легко знайти, так що її дуже легко виготовити.

treker_sonyachna_batareya

Це фото мого нового пристрою стеження за сонцем для моєї саморобної 60-ватної сонячної батареї. Це насправді просто фото незавершеної роботи. Виготовлення його вже завершено. Він приводиться в рух ротатором старовинної антени 1960-х років. Конструкція може розбиратись для подальшого транспортування до моєї земельної ділянки в Арізоні. Повна розповідь про те, як я побудував трекер для стеження за сонцем.

Оригінальний текст Майка Девіса про виготовлення сонячної батареї своїми руками можна прочитати на англомовному сайті www.mdpub.com.

Add new comment

Restricted HTML

 • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.