Схема терморегулятора для інкубатора: сучасна реалізація

Схема терморегулятора: сучасна елементна база і висока точність

Схема електронного терморегулятора для домашнього інкубатора потрібна всім, хто займається розведенням птиці. Проста схема, що дозволяє точно відстежувати температуру в інкубаторі і активувати вихідне реле при різних рівнях температури від 0 до 110 градусів Цельсія, була знайдена просторах англомовного Інтернету. Опис роботи пристрою перекладений на українську мову і поданий нижче.

Традиційні електромеханічні датчики температури або терморегулятори недостатньо ефективні: в них не може бути точних точок спрацьовування.

Як правило, ці типи датчиків температури або терморегулятори використовують біметалічну смужку для відключення живлення. Коли температура смужки сягає порогової точки для цього металу, смужка згинається.

Оскільки електричний струм до нагрівальних пристроїв проходить через смужку, такий згин розриває контакт і, таким чином, живлення на нагрівальному елементі переривається - нагрівач вимикається, температура починає падати. В міру остигання температури біметалічна смуга починає випрямлення до своєї первісної форми. У той момент, як вона сягне своєї початкової форми, подача електроенергії на нагрівач відновлюється через контакт і цикл повторюється.

Однак такий перехід між перемиканням триває занадто довго і не придатний для точних операцій.

Показана нижче схема абсолютно вільна від вказаних недоліків і працюватиме з порівняно високим ступенем точності.

Електрична_схема_термостабілізатора
 

Перелік необхідних електронних компонентів терморегулятора

R1 = 2k7,

R2, R5, R6 = 1K,

R3, R4 = 10K,

D1 — D4 = 1N4007,

D5, D6 = 1N4148,

Р1 = змінний резистор 100K,

VR1 = 200 Ом, 1 Ват,

С1 = 1000uF / 25V,

Т1 = BC547,

Т2 = BC557,

IC1 = 741,

TR1 = трансформатор 0-12V/500mA,

ОРТО = світлодіод / LDR Combo,

Реле = 12 В, 400 Ом, SPDT.

Опис роботи схеми

Відомо, що кожен напівпровідниковий електронний компонент змінює свою електропровідність у відповідь на зміну температури навколишнього середовища. Ця властивість використовується в даній схемі у якості датчика температури і контролера.

Діод D5 і транзистор Т1 разом утворюють датчик різниці температур і взаємодіють один з одним відповідно до змін температури навколишнього середовища.

Крім того, оскільки D5 працює як датчик рівня температури навколишнього середовища, він має бути відкритим для повітря інкубатора та повинен бути максимально віддаленим (наскільки це можливо) від T1.

Змінний резистор VR1 може бути використаним для оптимізації еталонного рівня D5. Тепер, оскільки D5 знаходиться при відносно постійному рівні температури (навколишнього середовища), коли температура біля T1 починає рости, після певного порогового рівня, встановленого VR1, Т1 почне насичуватись і поступово почне проводити струм.

Світлодіод всередині оптопари почне світитися тим яскравіше, чим вище підвищується температура. Цікаво, що як тільки світлодіодний індикатор досягає певного рівня, спрацьовують Р1 та IC1 і миттєво перемикають вихід.

Т2 разом з реле також реагують на сигнали IC1 і, відповідно, розривають живлення джерела тепла.

Як працює оптопара LED / LDR

Оптопара

Зробити оптопару LED / LDR (світлодіод / фоторезистор) насправді дуже просто. Відріжте шматок звичайної дошки приблизно 1 на 1 дюйма.

Зігніть LDR (фоторезистор) біля його "голови". Крім того візьміть зелений світлодіод (RED LED), зігніть його так само, як LDR.

Вставте їх на друкованій платі таким чином, щоб центральна точка LED торкалася поверхні LDR і вони були займали положення “лицем до лиця”.

Припій на стороні доріжок друкованої плати; не відрізані виводи можна побачити на ілюстрації. Накрийте зверху непрозорою кришечкою і переконайтеся, що світло не проникає. Переважно заробляють краї якимось непрозорим ущільнювальним клеєм.

Дайте висохнути. Ваша домашня оптопара світлодіод / фоторезистор готова і може бути зафіксована на головній платі відповідно до електричної схеми.

Оновлення схеми терморегулятора для домашнього інкубатора

Через деякий час ретельного випробування на практиці стало зрозуміло, що в запропонованій схемі терморегулятора домашнього інкубатора можна повністю відмовитись від наведеного вище оптрону.

Ось зміни, які потрібно зробити для усунення оптрону.

R2 безпосередньо з'єднується з колектором T1.

Стик контактів 2 IC1 і P1 підключається до R2 / T1 переходу.

Ось простіша версія готова, вона краща і простіша при виготовленні.

Будь ласка, порівняйте дану спрощену версію з наведеною вище схемою:

Спрощена_схема_терморегулятора

Add new comment

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.