Кульовий млин. Невеликий і легкий для виготовлення своїми руками

Саморобний кульовий млин

Багатьом людям час від часу потрібний пристрій для подрібнення і змішування твердих речовин. Допомогти при такій потребі може невеликий кульовий млин, легкий і дешевий у виготовленні.

Поданий нижче матеріал є вільним перекладом англомовної сторінки Майка Девіса (Mike Davis), який ділиться досвідом виготовлення кульового млина. Майк Девіс розповідає.

Кульовий_млин

Відео саморобного кульового млина в експлуатації з коротким поясненням конструкції (англійська мова) тут. Детальний опис конструкції та процесу виготовлення її викладений нижче.

Млин_барабан

На фото показаний барабан, використаний в кульовому млині. Як барабан кульового млина спочатку був обраний пластиковий контейнер, який використовується у вібраційних масажерах об’ємом два літри. У мене було кілька порожніх контейнерів даного типу, і я вирішив їх використовувати в цьому проекті. Загалом вони працюють дуже добре, однак є кілька потенційних проблем. Кришка контейнера не герметична, отже бажано додати коркову або гумову прокладку. Крім того, пластик внутрішньої поверхні стирається і забруднює матеріал, що вимелюється. Сталевий барабан ймовірно, буде працювати краще, якщо ви можете знайти такий, але він буде набагато голоснішим у використанні.

Млин_верхня_частина

Верхня частина кульового млина без пластикового контейнера. Конструкція супер проста. Три дерев'яні дощечки, збиті разом, утворили платформу для монтажу всіх частин кульового млина. Платформа виконана з дерев'яних дощок 1x10 довжиною 14 дюймів і кріпиться на дві опори з деревини 1x4.

Чотири недорогі стаціонарні коліщатка встановлені на верхній частині платформи підтримують барабан, що обертається. Вони встановлені близько 2 дюймів від країв платформи і на відстані 7,5 см одне від одного.

Двигун кульового млина встановлений на нижній частині платформи, ремінь від двигуна йде вгору через проріз в платформі.

Млин_ролики_1
Великим планом показані коліщатка і проріз для ременя. Ці коліщатка коштують зовсім недорого, і були одним з небагатьох елементів конструкції, які насправді довелося купити, щоб виготовити цей млин.

Млин_ролики_2

Інший близький план закріплених коліщаток (з іншого боку платформи). Також показаний обмежувач, встановлений на одній стороні платформи. На ранній стадії тестування було виявлено, що барабан має тенденцію повільно зміщуватись в один бік і в кінцевому підсумку сходить з коліщаток. Так що я знайшов шматочок алюмінію та використав його як обмежувач зміщення барабана. Барабан ковзає на гладкій поверхні алюмінію і, здається, при цьому немає сильного тертя.

Млин_двигун

Інформація про те, як встановлений двигун. Кульовий млин працює від 12V двигуна постійного струму (від принтера). Він має шків з дрібними зубцями для ремінної передачі. Двигун був встановлений за допомогою гвинтів тільки на одній стороні, інша була навмисно залишена вільною. Це дозволяє двигуну, повисаючи, за рахунок власної ваги натягувати ремінь.

Млин_ремінь

Тут великим планом показаний приводний ремінь. Приводний ремінь досить важкий круглий, гумовий. Я не пам'ятаю, де я отримав його (можливо, залишився від старого порохотяга).

Млин_проріз

Великим планом показаний проріз для ременя. Я зробив його, спочатку позначивши місце для нього, потім просвердливши отвір на кожному кінці, після чого вирізав матеріал між отворами лобзиком.

Млин_обмежувач

Ця фотографія показує саморобний обмежувач, який запобігає сходженню барабана з роликів. Це просто випадковий шматок алюмінію, який я знайшов у моїй колекції сміття. Кілька отвори вже в ньому були, і це полегшило монтаж. Барабан по гладкій поверхні ковзає майже без тертя.

Млин_кульки_1

Пакет сталевих кульок. Однією з небагатьох речей, які я повинен був купити для цього проекту, окрім роликів, були сталеві кульки діаметром 5/8 дюйма (коштували зовсім недорого).

Млин_живлення

Джерело живлення для кульового млина. Як живлення кульового млина я використав мій блок живлення змінного струму, завдяки якому
я міг точно налаштувати швидкість обертання. Я хотів, щоби барабан обертався достатньо швидко для швидкого подрібнення, але не настільки швидко, щоби відцентрова сила відкидала кулі до стінки барабану і вони не бились одна об одну. Експериментальним шляхом правильна швидкість була знайдена.

Млин_зібраний

Кульовий млин у зборі. Досі цей саморобний млин працює добре як для мене. Він перетирає навіть досить міцний матеріал у дуже дрібний порошок і ретельно перемішує все. Єдина реальна проблема, з якою я зіткнувся, - це випадкове переповнення барабану кілька разів. Барабан не повинен бути надто повним , тому що кульки і подрібнюваний матеріал не матимуть достатньо вільного місця падати.

Млин_сито

Сита, щоб відокремити кулі від порошку. Після перемелювання вміст барабана витрушується в сито над мискою. Після перемішування в ситі, порошок падає через сітку в миску, залишаючи кулі в ситі, щоб покласти їх знову в барабан. Сито також відсіває недостатньо подрібнені шматочки матеріалу.

Млин_кульки_2

Після багатьох годин інтенсивного використання, кулі втратили притаманний їм спочатку блиск, але залишились неушкодженими і так має тривати нескінченно.

Вважаю за потрібне застерегти тих, хто думає про використання такого типу кульового млина для фрезерування пороху або інших займистих і вибухонебезпечних порошків. Насамперед, це дійсно не дуже гарна ідея. Ви можете своїми руками викликати пожежу або вибух і знищити своє місце, або навіть отримати поранення або ж загинути. Так що не робіть цього, і якщо ви зробите це, не звинувачуйте мене, коли щось погане трапиться.

Не використовуйте сталеві, керамічні або скляні кульки для подрібнення легкозаймистих або вибухонебезпечних матеріалів, оскільки вони можуть створити іскри, коли будуть битися одна об одну при падінні!

Англомовна сторінка Майка Девіса тут

Add new comment

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.