Електропастух - відгуки та розповіді про досвід використання

Електропастух - відгуки та розповіді фермерів

Купити досить складний електричний пристрій, встановити та зрозуміти, чи виправдовує він себе - не хвилинна справа. Розповіді про застосування електропастуха, відгуки про нього селян, які спробували його в роботі, допоможуть визначитися з придбанням.

Говорять фермери

Розповім про свій досвід. Минулого року купили електронну огорожу. Генератор імпульсів, дві котушки (2 км) провідника, ізолятори (100 шт простих білих без саморізів і 100шт чорних з саморізом) на пробу, грозорозрядник, комплект для хвіртки. Паслося: 6 корів, 1 телиця, 1 бик. Шнур чорно-білий (2 котушки), 2 км периметр. Стовпчики з місцевих беріз. У нас усі поля заросли лісом і тому зі стовпами проблем немає. Ставили стовпи через 20 метрів (50 колів на 1 км). Провід в одну лінію.
За один день всі привчилися. Навіть не очікували. Зо два рази усі поцікавилися носом, а хто і один, і потім ні-ні. Огорожу поважають чітко. Заходять і виходять через хвіртку відмінно. Відкриваємо хвіртку, всі шикуються в лінію і додому. Ходять завжди спокійно по одній стежці. Увечері приходимо, всі стоять неподалік від хвіртки, жують жуйку. Загалом, як згадаю минулі наші прив'язі, як вони носилися по дорозі додому, ще й на ділянки до сусідів іноді забігали, як ми бігали за ними. А пасти ж не було можливості. Зараз набагато легше.

У вересні привчили ще і телят. Також всі зрозуміли.

На зиму все прибрали. Змотувати провід дуже легко. Окупилася вся ця справа 5 разів!!!

На зиму хотіли спробувати зимову стрічку, але вирішили поекспериментувати тим же проводом. Спробували, працює і взимку, не так сильно, як влітку, але з урахуванням того, що худоба провід намагається не чіпати, то нормально. Коли все-таки по цікавості або випадковості торкнуться, то удар є і пам'ять повертається. Дешевше, ніж городити город, який все одно зламають. А тут парканом є природний інстинкт - "почуття страху".
Принцип роботи електропастуха заснований на його негайній реакції, яка змушує тварину "поважати" огорожу. Удар електрострумом, отриманий твариною, не є небезпечним, але відчуття після нього таке неприємне, що максимум після двох спроб вона буде уникати контакту з огорожею. Природно, не можна випускати велике непривчене стадо відразу все - позначиться «ефект натовпу».

Таким є перший відгук про електропастух, наразі екзотичний для нашого сільського господарства пристрій.

Відгук другий. Користуюся електропастухом вже 2 рік, дуже хороша річ! Бики дня три звикали, барани тиждень, ягнят відразу ж на другий день після народження разом з вівцею випускаємо. Все залежить від кількості: поки кожну рази 3-4 НЕ шкваркне - не заспокояться. Перші рази при ударі будуть лізти вперед, з часом звикають і в сторону сахаються, так що перші дні треба весь час біля них знаходиться з шматком дроту (якщо у вас дріт, а не плетена нитка) і плоскогубцями обриви теж треба правильно скручувати, щоб площа дотику двох кінців дроту була максимальною, а через місяць вони і близько на метр до дроту не підходять. Буває, навіть забудемо вранці включити, так без напруги весь день і простоїть. І нічого - жодного прориву.

Скрутка_проводу

Скрутка обірваних проводів

Заводські стовпи брали на пробу штук 20. Конструкція прутків: в землю вони встромляються на 10 см, але придатні тільки для вже привченої худоби і дуже спокійної. У мене спочатку, коли стояли заводські стовпчики, бувало якийсь дебільний бик або баран полізе, його шарахне і він вперед разом з дротом і стовпчиками біжить. У перший раз - навіть з генератором, думав, хана йому прийде. Потім півдня розплутувати дріт, ставиш на місце стовпчики і через якийсь час все повторюється спочатку, намучилися, жах.

На даний момент загороджує всю площу пасовищ електропастух, замінили заводські стовпчики звичайними капітально вкопаними березовими стовпами, поділили огорожу на секції з проходом і воротами. У планах і літні сарайчики поставити, щоб від сонця і дощу ховалися і на ніч на ферму не заганяти. Від заводських ізоляторів теж відмовилися, крім кутових. Також через кожні 30 метрів використовуємо кутовий заводський ізолятор, інші саморобні, зроблені з текстолітового стрижня діаметром 20 мм, в будь-якій РЕС їх повно. Мені знайомий у електриків за 2 пляшки ящик виміняв, стрижень ріжеться (болгаркою) на шматочки по 30 мм (3 см). З одного боку нарізаної деталі тією ж болгаркою вирізуємо по колу паз 2-4 мм, в середині наскрізь свердлимо отвір діаметром 4-6 мм. Все, ізолятор готовий, я прикручую ізолятори до стовпа шурупом, так легше, якщо потрібно його демонтувати, хоча можна і на цвяхи. На верх ізолятора в паз лягає протягнутий дріт електропастуха. В цей же паз по колу затягуємо іншим шматочком дріт, довгі кінці відкушуємо. Усе!

Відгук третій. Отже, після літа використання скажу, що електропастух - незамінна річ. Витрати на покупку і встановлення окупилися за три місяці - оплата праці сільського пастуха. Корови швидко звикли до нього, тепер бояться просто натягнутої білої мотузки з прапорцями. Монтаж швидкий і простий. Перенесення з місця на місце не більше 1 дня. За все літо була одна "втеча" однієї корови, але грішимо на акумулятор, що сів. Я обома руками за.

Розповідає російський фермер Баркин

Ось мої ізолятори з поліпропіленової труби для опалення, один ізолятор + шуруп обходиться рубля 4. Дивувався, що вранці, коли всі в росі, іскра на дроті в кінці периметра була завжди.

Баркін_ізолятор_1

Баркін_ізолятор_2

Сейф з газового балона. В землю вкопана труба, як якір, на неї ставлю сейф з генератором, на зиму знімаю.

Баркін_сейф

Стовпчики ставлю 8-12 метрів, на початку сезону другим ярусом пропускаю нитку від рулонів сіна, потім вона не потрібна, худоба звикає.
Минулого сезону жодного разу моя худоба не втекла, чужа худоба дріт рвала, але всередину не проходила.

Капостять тільки дітлахи, але це дрібниці.

Як боротися з пошкодженнями і крадіжками

Коли люди бачать, що взяти особливо нічого - залишається зламати.

Тема неосяжна, але навіть якщо до кожного кілка 20 євро приклеїти, все одно зламають, після того, як все заберуть. Головна концепція боротьби з цим - здешевлення складників, їх великий запас і, частково, контроль за лінією. Зазвичай це пацанята. але зустрічаються і більш дорослі дядьки.
Тут головне - палицю не перегнути, зробити нам прикрість у них на порядок більше варіантів: порвати під вечір по дощу, коли всі голови поблизу - це найбезневинніше, а особливо просунуті і відро селітри полизати принесуть.
Я особисто намагаюся спокійно відновлювати і частіше в оптику дивитися за периметром, дещо навіть з вікна видно, треба знати своїх героїв в обличчя.

У підсумку виявляється дешевше не бачити і не чути. Байдужість дратує сильніше. А нерви свої дорожчі, принаймі за ті ж стовпці. Треба прийняти, як неминуче. І запастися терпінням на цих дурників. І як кажуть: "Спасибі, Господи, що взяв грошима".

Вище викладені зібрані і систематизовані відгуки про електропастух відвідувачів сайту fermer.ru.

Більше про електропастух, інші відгуки про особливості його встановлення і експлуатації можна прочитати у статтях:

Електронний пастух: нюанси, тонкощі, поради з встановлення та користування

Сучасна реалізація електропастуха

Comments

Коментувати

Обмежений HTML

  • Дозволені теґи HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.