Додати новий коментар

Кодування DVB-T2 буде скасовано

Українська

Кодування DVB-T2 в Україні буде скасовано

На засіданні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення 17 липня було ухвалено рішення щодо скасування свого ж рішення від 12.10.2011 № 2464 (про кодування сигналу DVB-T2) як такого, що грубо порушує право телеглядачів приймати програми телерадіоорганізацій, які доступні для прийому на території України, і зобов’язала оператора цифрових телемереж ТОВ «Зеонбуд» при розповсюдженні сигналів загальнонаціональних цифрових телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 у місячний термін забезпечити виконання умов ліцензій каналів щодо розповсюдження програм у відкритому вигляді. Таким чином через місяць сучасні телевізори, що мають вбудований (внутрішній) тюнер DVB-T2, зможуть приймати сигнал DVB-T2 частини каналів (він буде не кодований)  без будь-яких приставок. Підкреслимо, що не усіх каналів, а лише тих, що транслюються в режимі вільного доступу.

Заступник голови Національної ради Григорій Шверк зазначив: «Ми у жодному випадку не вимагаємо від компанії вжити якихось технічних дій, пов’язаних зі зміною системи таким чином, щоб зникла можливість кодування. … Ми нічого про це в нашому рішенні не кажемо. Єдине, що ми кажемо: необхідно забезпечити виконання ліцензій тих телеканалів, у яких в ліцензіях написано «відкритий доступ».

Інформація про це розміщена на сайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення: http://nrada.gov.ua/ua/news/radanews/22592.html

Користувацький пошук