Додати новий коментар

DVB-T2

Українська

DVB-T2

У лютому 2006 року консорціумом DVB була почата розробка стандарту цифрового телебачення високої чіткості DVB-T2, який мав відповідати таким вимогам:

  • Сигнал DVB-T2 повинен прийматися на існуючі домашні та портативні антени і перехід на новий стандарт не вимагатиме зміни існуючих передавальних систем.
  • Стандарт DVB-T2 повинен забезпечити приріст пропускної здатності каналів і підвищити можливість більш продуктивного використання радіочастот.

Зараз велика частина населення України дивиться аналогове телебачення за допомогою звичайної антени. Сигнали цифрового ТВ приймають ті, хто користується комплектами супутникового телебачення.

Різниця між аналоговим сигналом і цифровим в способах передачі та кодуванні даних. Цифрова передача менше залежить від погодних умов і забезпечує незрівнянно кращу якість трансляції, ніж аналогове телебачення.

Цифрове ТБ в Україні

Україна взяла на себе зобов'язання до 2015 року замінити всі звичайне аналогове вішання на цифрове. Для цього в 2011 р. по всій країні на телевежах встановили ретранслятори (спеціальне обладнання для передачі цифрового сигналу), Національна рада з теле- і радіомовлення затвердив стандартом цифрового телебачення DVB-T2, а конкурс на централізовану передачу цифрового телебачення визначив переможця - донецьку компанію- провайдер «Зеонбуд».
На початку 2012р. Національна рада з теле- і радіомовлення провів конкурс постачальників телетюнерів, які можуть приймати сигнал DVB-T2. Його виграла компанія «Strong», яка ввозить такі тюнери, вироблені в Китаї, на ринок України.
Дуже важливо знати про наступне. Сам стандарт цифрового ТБ DVB-T2 - одне з останніх технічних досягнень у світі, але в Україні такий сигнал за рішенням Держкомтелерадіо був закодований. Розшифрувати його можуть тільки тюнери компаній, що виграли тендер на їх поставку.
В якості основної системи умовного доступу для кодування ефірного мовлення прийнята Irdeto Cloaked CA. Це фактично означає, що для перегляду цифрового телебачення необхідно буде не просто мати пристрій, який підтримує стандарт DVB-T2; в даний пристрій також повинна бути вбудована система, котра забезпечує розшифровку кодованого сигналу
Таким чином всі, хто не купить ці тюнери, позбудуться можливості дивитися телепередачі, оскільки в 2015 році аналоговий сигнал буде вимкнено.
Телетюнер потрібно купувати для кожного телевізора в будинку, оскільки тільки на ньому можна перемикати канали. Пояснення можновладців таке: все це необхідно, щоб забезпечити населення України хорошими ліцензійними і легальними ТВ-тюнерами, які передаватимуть у телевізійні приймачі сигнал високої якості.

32 базових каналу (28 національних та 4 регіональних) цифрового ефірного телебачення в Україні можна буде дивитися безкоштовно.

Згідно із зобов'язаннями по резолюції «Женева-2006» українське телемовлення має повністю перейти на цифрове ефірне мовлення і відключити аналогове вже до 2015 року.
Компанії «Зеонбуд» вдалося за одинадцять місяців 2012 року впровадити телебачення нового покоління по всій території країни. На телевежах встановлені 664 цифрових передавача, які працюють від 166 передавальних станцій. Дані передавачі здійснюють прийом / передачу цифрового сигналу по всій країні, охоплюючи більше 95% населення.
Наступний етап впровадження телебачення нового формату - так зване «впровадження в кожен дім». Для цього у вільний продаж незабаром надійдуть телевізійні приставки «Set-Top Box». Приблизна ціна приставки становитиме 450 грн.
У державному бюджеті України заплановано виділити в 2012 році близько 350 млн. 150 тис. грн. на придбання телевізійних приставок «Set-Top Box». Ці приставки повинні отримати малозабезпечені верстви населення в рамках спеціальної соціальної допомоги держави.

Хто отримає тюнери DVB-T2 безкоштовно

21 березня 2012 Кабмін України прийняв спеціальну постанову, яка регулює забезпечення пільгових категорій населення безкоштовними тюнерами DVB-Т2. Право на отримання тюнерів від держави належить інвалідам I і II групи; інвалідам війни I, II і III груп; особам, які виховують дитину-інваліда за умови, що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному забезпеченні; малозабезпеченим сім'ям, які отримують допомогу від держави згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»; тим, хто має право на субсидії на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального сезону 2011-12рр. Отримати пільговий тюнер вище перелічені категорії населення можуть, звернувшись до служби соцзахисту населення за місцем прописки. Необхідно подати заяву на отримання тюнера. При собі потрібно мати паспорт, ІПН, пенсійне посвідчення (за наявності). До заяви інваліди додають довідку медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності та її копію, інваліди війни III групи плюс до цього документа надають посвідчення інваліда війни та його копію; виховують дитину-інваліда подають копію медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років і свідоцтво про народження дитини та його копію. Тюнери надаються з розрахунку один прилад на сім'ю.

Всю інформацію за пільговими тюнерам DVB-Т2 можна дізнатися в районних службах праці та соцзахисту населення.

Переваги формату цифрового телебачення DVB-T2

  • Якість картинки і звуку істотно вище, ніж у аналогового телебачення.
  • Можливість передачі по транслюється каналу додаткової інформації.
  • Можливість вибору субтитрів та мови передачі на трансльованому телеканалі (якщо канал надає таку можливість).
  • Набагато краще завадостійкість. На екрані телевізора, що приймає цифрову передачу, ми не побачимо ніяких перешкод. Цифровий сигнал приймається завжди якісно або не приймається взагалі.
  • Під час трансляції цифрового сигналу передавачами телевеж використовується менше електроенергії, ніж передавачами аналогового сигналу.

Яка необхідна антена для прийому сигналу цифрового ТБ

Потрібна антена ДМВ (старі "польські" антени теж підійдуть), вже встановлена ​​антена також повинна вільно приймати сигнал.
Якщо є антена з підсилювачем, має сенс перевірити, чи потрібен цей посилити (в цифровому ТБ не існує перешкод у зображенні). Може бути його можна буде зняти, звільнити одну розетку біля телевізора і прибрати блок живлення підсилювача.

Що робити, якщо вже є телевізор із вбудованим тюнером DVB-T або DVB-T2

1 січня 2015 аналогове ТБ буде повністю відключено. До того часу можна перейти на кабельне цифрове ТБ, звичайно, якщо воно є в будинку, або доведеться купувати приставку DVB-T2, оскільки в Україні сигнал DVB-T2 кодується і телевізійні приймачі навіть з уже вбудованим тюнером DVB-T2 не зможуть брати українські канали .

Карта покриття, список міст в яких працюють вишки.

karta_dvb-t2_ukraine

Список загальнонаціональних українських телеканалів, які можна приймати у форматі DVB-T2

MTV-Україна HD *
Мега HD
ТОНІС HD
Хокей
Україна HD
Кіноточка HD
НЛО-ТВ
5 канал
Інтер HD
К2
СТБ
Enter-фільм
ТЕТ
1 +1
М1
Новий канал
ICTV
Голдберрі
Нерухомість
ВінтажТВ
Ескулап-ТВ
Банк-ТВ HD
Погода
Star TV
НТН
Enter music HD
К1
Перший національний

* Телеканали з позначкою HD будуть переходити на цей формат не відразу. Список каналів може бути розширений.

Користувацький пошук